You are here

Wakacje z ubezpieczeniem podróżnym

56% Polaków planuje w tym roku wyjazd na wakacje – wynika z badania CBOS. W jaki sposób rozsądnie przygotować się do wyjazdu na urlop, aby spędzić go bezpiecznie? W jakich sytuacjach przyda nam się ubezpieczenie podróżne i co nam gwarantuje?

Zbliża się letni sezon urlopowy. Jak wynika z badania CBOS przeprowadzonego w lutym 2016r. w tym roku aż 56% badanych (o 4 punkty procentowych więcej niż dwa lata temu) zamierza wypoczywać poza miejscem stałego zamieszkania. Ponad połowa osób, która planuje taki wyjazd zamierza wypoczywać wyłącznie w kraju, co dziewiąta osoba chciałby spędzić wakacje za granicą, a blisko co trzecia połączyłby wypoczynek krajowy i zagraniczny.

Planując wakacyjny wypoczynek warto pamiętać o bezpieczeństwie i zabezpieczyć się przed ewentualnymi przykrymi sytuacjami tj. problemami zdrowotnymi wypadkiem czy zagubieniem bądź kradzieżą bagażu.

W takich sytuacjach niewątpliwie przydaje się ubezpieczenie podróżne, które pokryje dodatkowe koszty leczenia, a także zapewni organizację i pokrycie kosztów transportu powrotnego do kraju (również transportu medycznego). Ponadto ubezpieczenie podróżne gwarantuje nam pomoc w sytuacji uszkodzenia, zgubienia lub opóźnienia bagażu, a także zwrot kosztów odwołanego lub opóźnionego lotu.

Wyniki VII Ogólnopolskiego Badania Assistance pokazują, że rośnie liczba osób, która posiada assistance podróżny. Najbardziej przydatne świadczenia przysługujące w ramach ubezpieczenia podróżnego to zdaniem respondentów organizacja i pokrycie kosztów leczenia (85%) i transport medyczny (63%). Wśród osób, które wyjeżdżają za granicę 60% wykupuje ubezpieczenie podróżne samodzielnie, a 7% osób otrzymuje je w ramach innych produktów.

Statystyki Europ Assistance Polska za 2015r. pokazują , że Polacy podczas wakacji najczęściej potrzebują pomocy w zakresie  pokrycia kosztów leczenia i organizacji pomocy medycznej, co stanowiło 68% wszystkich interwencji w ramach assistance podróżnego.

„Bezpieczny wypoczynek bez przykrych, nieprzewidzianych zdarzeń pozwoli nam cieszyć się chwilami relaksu. Warto zatem jeszcze przed wyjazdem zabezpieczyć się, wykupując specjalne ubezpieczenie podróżne, które zapewni nam natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach podczas podróży. Oferta Europ Assistance Polska zapewnia ubezpieczonemu organizację i pokrycie kosztów usług świadczonych na rzecz ubezpieczonego za granicą, dzięki czemu nie musi się on martwić o zwrot wysokich kosztów udzielonej pomocy”- mówi Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy Europ Assistance Polska.

Natomiast jeżeli wybieramy się w podróż samochodem warto rozważyć kwestię wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które zagwarantuje nam pomoc w sytuacji kolizji lub awarii pojazdu. Jeżeli planujemy pojechać samochodem na zagraniczne wakacje to warto sprawdzić czy posiadany assistance obejmuje zdarzenia, które mają miejsce na terenie Europy.