You are here

Dlaczego warto mieć assistance domowy

Pakiet assistance domowy może być postrzegany jako zwykłe ubezpieczenie mieszkania. To błąd. Assistance w domu pozwala na zyskanie wsparcia w przypadkach losowych, takich jak awarie sprzętu czy nawet włamanie z kradzieżą. Dlaczego warto wybrać taką formę pomocy zamiast polisy ubezpieczeniowej? Sprawdzamy.Pakiet assistance domowy może być postrzegany jako zwykłe ubezpieczenie mieszkania. To błąd. Assistance w domu pozwala na zyskanie wsparcia w przypadkach losowych, takich jak awarie sprzętu czy nawet włamanie z kradzieżą. Dlaczego warto wybrać taką formę pomocy zamiast polisy ubezpieczeniowej? Sprawdzamy.

Typowe ubezpieczenie – niezależnie od rodzaju: domowe, turystyczne czy samochodowe – daje możliwość ubiegania się o odszkodowanie w wyniku zdarzenia losowego. Takie wsparcie okazuje się cenne już po rozwiązaniu trudnej sytuacji, jednak w trakcie niej poszkodowana osoba musi sobie radzić sama. Zupełnie inaczej jest z pakietem assistance.

Pomoc assistance na miejscu, czyli nie zostajesz sam z awarią

Podstawową zaletą rozwiązania assistance jest to, że w razie awarii czy kradzieży możesz liczyć na natychmiastową pomoc fachowców. Wystarczy jeden telefon do Centrum Alarmowego, a konsultanci firmy oferującej assistance wysyłają na miejsce sprawdzonych specjalistów.

Pęknięta rura, zatrzaśnięty zamek czy… zepsuty telewizor – naprawa od ręki

W domu korzysta się z wielu różnych sprzętów i urządzeń, których żywotność jest niestety ograniczona. Awaria kuchenki, zepsuty sprzęt RTV czy niedziałający kran to tylko część zdarzeń, z którymi trzeba się zmierzyć. Nieszczęścia często chodzą parami – awaria rury w łazience może spowodować np. zniszczenie pralki.

Zamiast tracić cenny czas na poszukiwanie fachowców, wygodniej jest zadzwonić pod numer alarmowy i zdać się na doświadczenie specjalistów. Konsultanci wyślą do Ciebie odpowiednich profesjonalistów, którzy naprawią usterki sprzętu na miejscu lub w razie bardziej zaawansowanych problemów przetransportują go do punktu naprawczego. W przypadku Europ Assistance firma pokrywa koszty przewiezienia i robocizny, natomiast za dodatkowe części wymienne płaci usługobiorca.

Kradzież z włamaniem – na co możesz liczyć w ramach pakietu assistance?

Usługa assistance domowy dotyczy nie tylko awarii w gospodarstwie domowym. Ten pakiet oferuje Ci także pomoc w razie włamania i kradzieży. Możesz liczyć na interwencję specjalisty domowego oraz dozór mienia, jego transport lub przechowanie. Te usługi są limitowane (raz w roku do określonej kwoty), natomiast informacja budowlano-remontowa czy dotycząca sieci usługodawców dostępna jest bez limitu.

Pomoc komputerowa, czyli dodatkowe usługi w pakiecie assistance

Podstawowe pakiety assistance zapewniają wsparcie podczas awarii czy włamania. Bardziej rozbudowane oferty gwarantują znacznie więcej. W rozszerzonym pakiecie – w ofercie Premium – możesz otrzymać np. pomoc specjalisty ds. IT. Pakiet Premium możesz porównać z innymi pakietami assistance domowy Europ Assistance.

Poczucie bezpieczeństwa we własnym domu to coś, czego każdy chce być pewny. W dzisiejszych czasach, w których rytm dnia wyznaczają obowiązki i napięte terminarze, awaria może pokrzyżować plany nie tylko na tydzień, ale i na długie miesiące. Może wygodniej będzie wykupić pakiet assistance i mieć głowę wolną od zmartwień?