You are here

Wakacje za granicą

Niezależność to główny powód, dla którego coraz więcej Polaków wybiera wakacyjne wyjazdy za granicę organizowane na własną rękę, a nie przez biuro podróży. Osoby decydujące się na prywatne wycieczki samochodem do innych krajów powinny jeszcze przed wyjazdem zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. Dlaczego jest to takie ważne? Przekonaj się, w jakich sytuacjach assistance samochodowy pomoże Ci za granicą.

Zarówno w trakcie podróży po Polsce, jak i podczas wycieczek zagranicznych nie jesteś w stanie przewidzieć zdarzeń losowych, które mogą Cię spotkać na drodze. O ile na terytorium własnego kraju wiesz dokładnie, co robić, w innym państwie nie zawsze jest jasne, gdzie i u kogo szukać pomocy. W rozwiązaniu wielu problemów drogowych pomoże Ci assistance samochodowy Europ Assistance. Zobacz, w jakich dokładnie sytuacjach możesz z niego skorzystać.

Awaria pojazdu lub wypadek w trakcie wakacji za granicą

Przed długą podróżą z pewnością dokładnie przetestowałeś sprawność swojego samochodu. Pamiętaj jednak, że nawet bardzo szczegółowa analiza stanu technicznego auta nie jest gwarancją tego, że za granicą nie nastąpi jakaś awaria lub że auto nie ucierpi w wypadku drogowym. Jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia, Europ Assistance oferuje Ci:

·         usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia,

·         holowanie,

·         dostarczenie paliwa bądź wymianę opon,

·         otwarcie samochodu w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków i uruchomienie pojazdu,

·         organizację wynajmu samochodu zastępczego.

W wersji pakietu Premium są również dostępne dodatkowe usługi, takie jak zakwaterowanie w hotelu lub zaplanowanie powrotu do miejsca zamieszkania.

Kradzież pojazdu podczas zagranicznej podróży

Na podobne udogodnienia możesz liczyć, jeśli w trakcie zagranicznej wycieczki ktoś ukradnie Twój samochód. W takiej sytuacji ubezpieczyciel pomoże Ci w organizacji samochodu zastępczego do czasu odnalezienia Twojego auta lub powrotu do domu. Gdy dostaniesz informację, że Twoje auto zostało odnalezione, Europ Assistance zorganizuje przejazd do miejsca, w którym znajduje się pojazd. Jest to duże udogodnienie, zwłaszcza za granicą, gdzie nie znasz najszybszych szlaków komunikacyjnych.

Nawigator w Podróży – przed planowaną wycieczką

W organizacji zagranicznego urlopu na własną rękę bardzo ważne jest również dokładne zaplanowanie całej wyprawy. Dzięki temu będziesz mógł w pełni wykorzystać czas spędzony w innym kraju, a także odkryć najciekawsze miejsca. W czasie swojej podróży chcesz zobaczyć coś więcej niż tylko listę najpopularniejszych zabytków? Skontaktuj się z Europ Assistance, który w ramach Nawigatora w Podróży pomoże Ci w:

·         organizacji wyjazdów turystycznych za granicą, np. spływów kajakowych, wycieczek rowerowych, rejsów statkiem;

·         sprawdzeniu niezbędnych informacji o danym kraju, czyli o klimacie danego regionu, obowiązkowych szczepieniach, atrakcjach turystycznych;

·         poznaniu najważniejszych szlaków komunikacyjnych, np. liniach autobusowych działających w mieście czy cenach biletów.

Z usług Nawigatora w Podróży możesz skorzystać również wtedy, gdy zgubisz lub stracisz swoje dokumenty. W takiej sytuacji zostaniesz poinformowany o procedurach obowiązujących w danym kraju, dzięki czemu będziesz mógł szybciej kontynuować wyprawę lub wrócić do domu.

Serwis informacyjny dostępny za granicą

Co jeszcze zyskujesz po wykupieniu assistance samochodowego? Poza Nawigatorem w Podróży ułatwiającym planowanie zagranicznej wycieczki możesz skorzystać również z serwisu informacyjnego, działającego w większości europejskich państw. W ramach serwisu działają:

  • infolinia motoryzacyjna, na której dowiesz się więcej o sugerowanych połączeniach, objazdach, robotach drogowych czy serwisach w okolicy;
  • infolinia podróżna, gdzie otrzymasz kontakty do ambasady i konsulatów czy dane o kosztach leczenia;
  • infolinia „Tanie Zakupy”, gdzie uzyskasz informacje o cenach sprzętu elektronicznego, wyposażenia do domu, kosmetyków itp.;
  • infolinia prawna, gdzie dowiesz się, jakie przepisy obowiązują w danym miejscu.

Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczenia samochodowego, a także wskazówki informujące o tym, jak z niego skorzystać, znajdziesz na stronie Europ Assistance.