You are here

Leczenie w ramach OC rowerowego

Rowerzyści nie czują się bezpiecznie na polskich drogach – wpływ na to ma przede wszystkim niewielka liczba wyznaczonych ścieżek, przez co miłośnicy dwóch kółek muszą często jeździć po bardzo ruchliwych trasach. W efekcie rowerzyści są bardziej narażeni na udział w wypadkach, w których konsekwencji wymagają późniejszego leczenia. Chcesz zabezpieczyć się przed ewentualnymi skutkami zdarzenia na drodze? Zobacz, co zyskujesz dzięki ubezpieczeniu rowerowemu.

Obawy miłośników dwóch kółek dotyczące bezpieczeństwa na drodze znajdują swoje potwierdzenie w policyjnych raportach. Według analiz w zeszłym roku rowerzyści uczestniczyli w 4737 wypadkach, a ponad 97 proc. z  nich odniosło ciężkie obrażenia. I choć nie jesteś w stanie przewidzieć samego zdarzenia, łatwo zabezpieczysz się przed jego skutkami i zapewnisz sobie odpowiednie, profesjonalne leczenie. Zobacz, jak w organizacji opieki medycznej pomoże Ci Europ Assistance.

Ubezpieczenie rowerowe a transport medyczny po wypadku

Uczestniczyłeś w wypadku, w którym odniosłeś dosyć lekkie obrażenia, chciałbyś jednak upewnić się, czy nic Ci nie jest? Po zdarzeniu wróciłeś do domu, ale nie czujesz się najlepiej? W takich sytuacjach możesz zadzwonić do Centrum Alarmowego Europ Assistance, które zorganizuje dla Ciebie transport do najbliższego szpitala lub innego punktu medycznego. Nie musisz się także martwić kosztami przewozu – opłaty za paliwo są pokrywane przez ubezpieczyciela..

Pamiętaj – w razie zagrożenia życia lub zdrowia zadzwoń pod numer alarmowy 112!

Assistance rowerowe a organizacja wizyt lekarskich i rehabilitacji

Jeśli korzystasz jedynie z usług publicznej służby zdrowia, z pewnością wiesz, że kolejki – zwłaszcza do lekarzy specjalistów – bywają bardzo długie. Nie chcesz czekać kilku miesięcy na wizytę? W ramach ubezpieczenia rowerowego Europ Assistance możesz liczyć na pomoc w organizacji wizyt u lekarzy specjalistów, psychologa oraz w klinikach dentystycznych. Na Twoje życzenie lub po zaleceniach lekarza Centrum Alarmowe zorganizuje i opłaci do 5 wizyt rehabilitacyjnych. W ramach ubezpieczenia możesz również skorzystać z pomocy przy planowaniu (bez zwrotu kosztów) operacji szpitalnej – zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych.

Ubezpieczenie rowerowe a odszkodowanie NNW

Choć pomoc w organizacji leczenia po wypadku odgrywa kluczową rolę, nie jest to jedyna korzyść wynikająca z ubezpieczenia rowerowego. Równie ważne są wszystkie zwroty kosztów za trwałe uszczerbki na zdrowiu. W przypadku Europ Assistance maksymalna kwota odszkodowania NNW wynosi 20 tys. złotych. W zależności od rodzaju trwałego uszkodzenia ciała możesz ubiegać się o odszkodowanie od 4 do nawet 100 proc. Szczegółowe dane na ten temat znajdziesz w OWU oraz na stronie ubezpieczenia rowerowego Europ Assistance.

Jesteś gotowy wykupić OC rowerowe, które zagwarantuje Ci profesjonalne i szybkie leczenie po wypadku? A może szukasz innych rodzajów ubezpieczeń? Na stronie Europ Assistance znajdziesz oferty dopasowane od Twoich potrzeb, takie jak Pomoc na Drodze, Pomoc w Domu i Pomoc Rowerowa.