You are here

Dla kogo assistance rowerowe?

Według polskiego prawa każdy właściciel samochodu powinien posiadać ważne i aktualne ubezpieczenie OC samochodu. Zasada ta nie dotyczy jednak ubezpieczenia roweru – OC dla rowerzysty jest dobrowolne, w związku z czym wiele osób zwleka z jego wykupieniem. Okazuje się jednak, że assistance może być wykorzystywane w wielu sytuacjach. W jakich dokładnie i kto mógłby dzięki niemu skorzystać?

 

W zakres ubezpieczenia rowerowego Europ Assistance wchodzi ubezpieczenie assistance, NNW, OC oraz ubezpieczenie z tytułu kradzieży. Umowa ta może więc pomóc każdemu rowerzyście. Zobacz, kto dokładnie na niej skorzysta i w jaki sposób.

Ubezpieczenie dla sportowców i podróżników

Doświadczeni sportowcy, którzy dokładnie znają zasady jazdy na rowerze, zazwyczaj dbają o swoje bezpieczeństwo, zakładając kaski, ochraniacze, specjalne rękawice kolarskie, a nawet okulary chroniące przed pyłkami, ziemią i owadami krążącymi w powietrzu. Jednak sam sprzęt nie wystarcza – równie ważne jest zabezpieczenie się przed skutkami nieszczęśliwych wypadków, a o to w trakcie dalekich podróży może zadbać właśnie ubezpieczenie rowerowe Europ Assistance. Dzięki niemu wprawni rowerzyści będą mogli zagwarantować sobie większe bezpieczeństwo, nawet wtedy gdy znajdą się daleko od domu. W każdej chwili mogą bowiem skorzystać z transportu roweru do najbliższego serwisu. Jeśli natomiast będą brali udział w wypadku, otrzymają od ubezpieczyciela opiekę medyczną, w tym:

·         transport medyczny,

·         wizytę u lekarza specjalisty,

·         wizytę pielęgniarki,

·         rehabilitację,

·         pomoc przy organizacji operacji szpitalnej.

W trakcie wyjazdu będą mogli również skorzystać z infolinii, na której poznają terminy nadchodzących wydarzeń dla rowerowych miłośników, targów, rajdów i wyjazdów cross country.

Ubezpieczenie dla dojeżdżających do pracy i początkujących rowerzystów

Coraz większe zainteresowanie zdrowym i ekologicznym trybem życia powoduje, że wiele osób rezygnuje z jazdy po mieście samochodem na rzecz roweru. Niestety te, które do tej pory rzadko poruszały się w ten sposób, zapominają o zasadach panujących na drodze. Sytuacji rowerzystów nie ułatwia również bardzo duży ruch w większości miast, przez co są w bardzo dużym stopniu narażeni na niebezpieczeństwo. Dzięki ubezpieczeniu Europ Assistance mogą jednak skorzystać z ubezpieczenia NNW, a także zagwarantować sobie profesjonalne i szybkie leczenie medyczne. Dodatkowo przydatna będzie dla nich pomoc w znalezieniu:

·         odpowiedniego sklepu rowerowego z profesjonalnymi akcesoriami i strojami rowerowymi,

·         serwisu rowerowego, w którym szybko naprawią uszkodzony sprzęt,

·         literatury rowerowej poszerzającej wiedzę z zakresu bezpiecznej jazdy, a także ciekawych tras rowerowych w Polsce.

Wszystkie te informacje rowerzyści otrzymają dzięki działającej cały czas infolinii.

Ubezpieczenie Europ Assistance – bezpieczeństwo każdego rowerzysty

Ubezpieczenie rowerowe może być wykorzystane przez każdego – zarówno doświadczonego sportowca oraz podróżnika, jak i początkującego miłośnika dwóch kółek lub osoby traktującej rower jak praktyczny środek transportu do pracy i po mieście. Europ Assistance zorganizuje pomoc w wielu sytuacjach – po wypadku na drodze, awarii sprzętu, przed podróżą. Dzięki niemu każdy rowerzysta będzie mógł również zabezpieczyć swój sprzęt przed kradzieżą. W ramach ubezpieczenia można bowiem domagać się zwrotu kosztów wartości roweru, jeśli sprzęt został skradziony z zamkniętego pomieszczenia. Kwota wypłaty zależy od wartości roweru, obliczanej na podstawie wieku sprzętu potwierdzonego dowodem zakupu – fakturą lub paragonem.