You are here

Bezpieczne wakacje na rowerze

Wyniki badań przeprowadzonych przez CBOS pokazują, że aż 70% Polaków jeździ na rowerze, w tym 22% robi to regularnie. Jeśli należysz do grona rowerowych miłośników i planujesz w tym roku wakacyjną wyprawę na dwóch kółkach, powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie podróży. Najlepiej wybrać w tym celu assistance rowerowe, które obejmuje szeroki zakres świadczeń dobranych specjalnie z myślą o rowerzystach. Dowiedz się, co zyskujesz dzięki takiemu ubezpieczeniu.

Jak pokazują kolejne wyniki badań CBOS-u, aż 64% rowerzystów nie czuje się bezpiecznie na polskich drogach. Poza odpowiednim przygotowaniem sprzętu przed podróżą, a także zabraniem ze sobą niezbędnego wyposażenia, takiego jak kask czy odblaski, warto również wykupić ubezpieczenie OC przeznaczone specjalnie dla rowerzystów. Jakie są korzyści assistance rowerowego? Przedstawiamy 4 najważniejsze.

Ubezpieczenie OC dla rowerzystów na start – pomoc w organizacji wycieczki

Wakacje na rowerze mogą być naprawdę ekscytujące – to wie prawie każdy, kto choć raz zdecydował się na taką formę wypoczynku. Żeby jednak cieszyć się wycieczką na dwóch kółkach, warto wcześniej dokładnie zaplanować trasę. W innym przypadku łatwo stracić czas na poruszanie się po zatłoczonych, zakorkowanych ulicach, a z całej wycieczki wrócić bardziej zmęczonym niż przed urlopem. Nie znasz wszystkich tras rowerowych i nie wiesz, jak je znaleźć? W ramach assistance rowerowego oferowanego przez Europ Assistance Polska będziesz mógł skorzystać z pomocy. Konsultanci podpowiedzą Ci:

  • jak przygotować się wycieczki rowerowej,
  • które trasy rowerowe warto wybrać,
  • gdzie można bezpiecznie przemieszczać się rowerem.

Ponadto w pakiecie została uwzględniona również pomoc w rezerwacji biletów lotniczych na podróż z rowerem. Jeśli więc planowałeś zwiedzić na dwóch kółkach inny kraj, chociażby Hiszpanię, Włochy czy nawet egzotyczną Tajlandię, teraz nic nie stoi Ci na przeszkodzie.  

Assistance rowerowy na trasie – pomoc w szybkiej naprawie

Nawet zaplanowanie trasy w 100% nie zagwarantuje Ci pełnego bezpieczeństwa podczas wycieczki. W trakcie podróży – zwłaszcza tych wielodniowych – mogą przydarzyć się niespodziewane sytuacje, chociażby awaria czy trwałe uszkodzenie roweru. Z ubezpieczeniem dla rowerzystów rozwiążesz każdy problem. Assistance rowerowe zapewnia bowiem transport uszkodzonego roweru na terenie Polski, a następnie jego serwis. W przypadku pakietu Pomoc Rowerowa  Europ Assistance w wersji Standard zyskujesz gwarancję, że Twój rower  może zostać przetransportowany nawet do 50 km od miejsca zdarzenia.

Pomoc rowerowa w razie wypadku – organizacja leczenia rowerzysty

W lipcu i sierpniu 2016 roku rowerzyści uczestniczyli w ponad 1200 wypadkach drogowych. Najczęstszą przyczyną zdarzeń tego typu było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu – podają statystyki publikowane przez polską policję. Dane te pokazują, że nie zawsze rowerzysta jest w stanie przewidzieć wypadek albo mu zapobiec. Dotyczy to zarówno podróżowania ulicą obok samochodów, jak i jazdy po ścieżce rowerowej czy górskimi szlakami. Po wykupieniu ubezpieczenia na wakacje możesz liczyć na pomoc w organizacji leczenia szpitalnego i rehabilitacji, które w pakiecie Standard obejmują opłaty do 1000 zł za:

  • transport medyczny,
  • wizytę u lekarza specjalisty,
  • wizytę pielęgniarki.

W ramach ubezpieczenia OC jest również uwzględniona organizacja operacji szpitalnej. Opieka medyczna i rehabilitacyjna gwarantowana jest na terenie Polski.

Ubezpieczenie OC dla rowerzystów non stop – stały kontakt z infolinią medyczną

Jak jeszcze można zwiększyć swoje bezpieczeństwo w trakcie wakacji na rowerze? Pamiętaj, żeby zawsze być w kontakcie nie tylko z najbliższymi, lecz także osobami, które mogą natychmiastowo zareagować na każdy Twój problem. Europ Assistance Polska uruchomił dla osób objętych assistance rowerowym całodobową, polskojęzyczną infolinię medyczną dostępną w kraju i za granicą. Koordynator Pomocy Centrum Alarmowego dba również o to, abyś nie ponosił kosztów rozmów międzynarodowych i proponuje natychmiastowe oddzwonienie.