You are here

Co zyskujesz z OC rowerowym

Możliwość zobaczenia nowych miejsc, poprawa kondycji i więcej czasu spędzanego na świeżym powietrzu – z pewnością znasz najważniejsze zalety rowerowych podróży zarówno po mieście, jak i jego okolicach. Czy wiesz jednak, że może być ich znacznie więcej? Z assistance rowerowym poczujesz się bezpiecznie na drodze, a jednocześnie zorganizujesz dokładnie przebieg każdej wycieczki. Zobacz, jakie zalety wiążą się z wykupieniem ubezpieczenia rowerowego.

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne nie tylko w trakcie jazdy samochodem, lecz także podczas wycieczek rowerowych. Poza standardowymi środkami ostrożności, to znaczy założeniem kasku, ochraniaczy oraz montażem lampek warto wykupić również OC rowerowe Europ Assistance. Zobacz, jakie korzyści wiążą się z posiadaniem ubezpieczenia.

Awaria sprzętu – pomoc z OC rowerowym

Bez względu na to, czy często bierzesz udział w długich podróżach, czy krótkich wycieczkach rowerowych, np. do pracy, awaria sprzętu może spotkać Cię w każdej chwili. Nie przewidzisz, kiedy wjedziesz na szkło i przebijesz dętkę, zerwie Ci się łańcuch lub uszkodzi przerzutka. Niektóre usterki mogą być tak poważne, że unieruchomią rower.

W takich sytuacjach pomoże Ci właśnie ubezpieczenie roweru Europ Assistance. Dzięki wykupieniu pakietu OC możesz liczyć na transport roweru do serwisu i pokrycie kosztów naprawy. W ramach ubezpieczenia działa również telefoniczny serwis informacyjny, w którym sprawdzisz, gdzie znajdują się najlepsze miejsca naprawy rowerów oraz sklepy ze sportowymi akcesoriami.

Wypadek na rowerze – pomoc medyczna assistance

Assistance rowerowe pozwoli Ci także zabezpieczyć się przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń w trakcie podróży, takimi jak wypadki na drodze.

Ubezpieczenie dla rowerzysty obejmuje bowiem pełną pomoc w takim przypadku. Pierwszym jej elementem jest transport medyczny z miejsca zdarzenia do najbliższego szpitala lub innej jednostki medycznej. Europ Assistance oferuje również darmową wizytę u lekarza specjalisty psychologa, implantologa i protetyka oraz odwiedziny pielęgniarki. Ubezpieczyciel zobowiązuje się też do zorganizowania operacji szpitalnej, to znaczy do wskazania punktów publicznych i prywatnych, w których można wykonać zabieg. Dzięki ubezpieczeniu rowerowemu po wypadku otrzymasz odszkodowanie NNW.

Kradzież roweru z włamaniem – pomoc od ubezpieczyciela

Czy wiesz, że o swój rower możesz zadbać także w domu, kiedy akurat nigdzie nie podróżujesz? Zabezpiecz go nawet wtedy, gdy jest on schowany w garażu, piwnicy, komórce lokatorskiej lub składziku. Drobne niedopatrzenia mogą Cię bowiem kosztować wiele nerwów i strat.

Części z nich unikniesz, jeśli wykupisz OC rowerowe Europ Assistance. W ramach pakietu otrzymasz bowiem odszkodowanie za skradziony rower. Wysokość wypłaconej kwoty zależy przede wszystkim od wieku roweru, a tym samym – od wartości sprzętu sportowego.

Wycieczka rowerowa – pomoc w organizacji wyjazdu z assistance

Ubezpieczenie rowerowe służy przede wszystkim do organizacji pomocy w razie nieszczęśliwego zdarzenia losowego, takiego jak awaria sprzętu, wypadek na drodze czy kradzież z włamaniem. Warto jednak pamiętać, że OC pozwoli również lepiej zaplanować wycieczkę.

W ramach ubezpieczenia otrzymujesz pełny i nieograniczony dostęp do serwisu informacyjnego, który poza udzieleniem wskazówek dotyczących najbliższych punktów naprawy i sklepów rowerowych pomoże Ci w znalezieniu:

·         szkoleń rowerowych – w trakcie których poprawisz swoje umiejętności lub nauczysz się nowych technik jazdy na rowerze;

·         literatury rowerowej – z której dowiesz się o najlepszych trasach zarówno w Polsce, jak i zagranicą, a także poznasz najważniejsze informacje dotyczące prawidłowej konserwacji roweru;

·         imprez i targów rowerowych – podczas nich będziesz mógł wymienić się swoimi doświadczeniami z innymi miłośnikami czterech kółek.

Dodatkowo uzyskasz pomoc w organizacji biletów na rajdy rowerowe, wyjazdy cross country czy stadiony z torami kolarskimi.

Pomoc w razie awarii, wypadku na drodze, kradzieży oraz ułatwienie przygotowania planu wycieczki – dzięki tym czterem korzyściom wynikającym z wykupienia ubezpieczenia rowerowego Twoje podróże na dwóch kółkach staną się jeszcze przyjemniejsze! Jeśli interesuje Cię więcej szczegółów lub chcesz wybrać inny rodzaj ubezpieczenia, wejdź na stronę Europ Assistance. Znajdziesz praktyczne informacje dotyczące zarówno pomocy rowerowej, jak i pomocy na drodze czy w domu.