You are here

Podróżuj bezpiecznie z assistance samochodowym

Polscy kierowcy przejeżdżają rocznie niecałe 20 tys. kilometrów – różne odcinki trasy pokonują zazwyczaj w trakcie drogi do i z pracy oraz w czasie dłuższych wycieczek w kraju oraz za granicą. Ty też należysz do grona podróżników, którzy dobrze czują się za kółkiem? Jeśli chcesz jeszcze bardziej zwiększyć zadowolenie z jazdy, zadbaj o swoje bezpieczeństwo i opiekę w razie nieszczęśliwego zdarzenia. Zobacz, jak pomoże Ci w tym ubezpieczenie samochodu.

Wypadkom, stłuczkom i innym nieprzewidzianym zdarzeniom w trakcie podróży towarzyszą często stres oraz nerwy związane z koniecznością organizacji pomocy drogowej i zadbaniem o formalności ubezpieczeniowe. Jednak dzięki Europ Assistance będziesz mógł zachować spokój nawet po nieprzyjemnym zdarzeniu na drodze za zagranicą. Zobacz, jakie zalety wiążą się z wykupieniem assistance samochodowego.

Pomoc na drodze w trakcie awarii lub kradzieży pojazdu

Zepsuty bądź unieruchomiony pojazd na drodze może wywoływać frustrację nie tylko u jego kierowcy, lecz także u innych uczestników ruchu. W takich sytuacjach nie musisz jednak martwić się organizacją holownika lub mechanika na własną rękę. Dzięki ubezpieczeniu auta Europ Assistance otrzymasz pomoc w:

·         usprawnieniu pojazdu na miejscu lub dostarczeniu paliwa, co pozwoli Ci kontynuować podróż,

·         holowaniu pojazdu do serwisu, dzięki czemu szybko ruszysz w dalszą drogę,

·         wymianie opon na miejscu lub w wulkanizacji,

·         otwarciu i uruchomieniu auta, jeśli wcześniej zatrzasnąłeś kluczyki w samochodzie lub zablokowały Ci się drzwi.

Centrum Alarmowe zajmuje się nie tylko samą organizacją pomocy w razie awarii, lecz także pokryciem kosztów. Nie musisz więc samodzielnie dbać o opłaty za holownik, serwisanta, mechanika czy wulkanizatora.

Pomoc na drodze po wypadku, awarii i kradzieży auta

Myślisz nad tym, co się stanie, jeśli auto zostanie zatrzymane w serwisie na dłużej niż jeden dzień? A co jeśli za granicą ktoś ukradnie Twój samochód, a Ty zostaniesz bez żadnego transportu? Spokojnie, w takich sytuacjach ubezpieczenie auta również Ci pomoże. Dzięki niemu będziesz mógł wynająć samochód zastępczy – Centrum Alarmowe poinformuje Cię o wypożyczalniach w okolicy i wybierze najlepszy lokal. Dodatkowo w wariancie PREMIUM otrzymasz możliwość zarezerwowania na koszt Europ Assistance:

·         maksymalnie 3 dni w hotelu,

·         samochodu zastępczego,

·         transportu do miejsca zamieszkania lub celu podróży.

Jeśli natomiast odnajdziesz z pomocą policji ukradzione auto, Centrum Alarmowe zajmie się organizacją transportu do miejsca, w którym jest zlokalizowany samochód. W takich sytuacjach będziesz musiał ponieść jedynie koszty paliwa i opłat za autostrady.

Pomoc na drodze z Serwisem Informacyjnym i Nawigatorem w Podróży

Podróże są jednymi z najpiękniejszych doświadczeń w życiu, jednak aby po wycieczkach zostały miłe wspomnienia, warto się do nich odpowiednio przygotować. Nie chcesz spędzić wielu godzin na przeglądaniu stron internetowych i wertowaniu książek turystycznych? Jeśli brakuje Ci czasu, możesz skorzystać z usług Serwisu Informacyjnego i Nawigatora w Podróży, czyli telefonicznych połączeń z Europ Assistance, dzięki którym otrzymasz m.in. informacje o:

·         sugerowanych trasach i objazdach remontów,

·         kosztach i dostępności paliwa w danym regionie/ kraju,

·         klimacie panującym w wybranym miejscu,

·         wycieczkach i wydarzeniach organizowanych w miastach na trasie przejazdu,

·         atrakcjach turystycznych w województwie lub kraju.

To tylko kilka z wielu informacji, jakie otrzymasz dzięki infoliniom. Chcesz poznać kolejne? Wejdź na stronę Europ Assistance i zobacz wszystkie korzyści wynikające z wykupienia Pomocy na Drodze.