You are here

Jak zabezpieczyć swój rower nie tylko przed kradzieżą?

Linki stalowe lub z tulejami, łańcuchy, blokady na koła czy u-locki – akcesoriów służących do zabezpieczenia roweru przed kradzieżą jest bardzo dużo. Nigdy jednak nie możesz mieć stuprocentowej pewności, że powstrzymają one złodzieja przed zabraniem Twojego roweru. Nie jesteś w stanie również przewidzieć innych awarii i wypadków, które mogą Ci się przytrafić w trakcie wycieczki na dwóch kółkach. Zobacz, jak uchronić się przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń dzięki assistance rowerowemu.

Według policyjnych statystyk kradzieże rowerów w Polsce są nadal na wysokim poziomie. Dodatkowo, tylko w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2017 roku doszło do 10 868 wypadków na drogach, w tym w prawie połowie z nich uczestniczyli rowerzyści. Czy w trakcie wycieczek rowerowych nie czujesz się w stu procentach bezpiecznie? Zobacz, jak dzięki assistance rowerowemu możesz czerpać więcej przyjemności z jazdy.

Assistance rowerowy w razie kradzieży roweru

Choć nie jesteś w stanie całkowicie zabezpieczyć się przed kradzieżą roweru, możesz sprawić, że skutki utraty zawłaszczonego sprzętu nie będą dla Ciebie zbyt odczuwalne. Dzięki ubezpieczeniu rowerowemu Europ Assistance otrzymasz rekompensatę finansową za poniesioną stratę. Wypłacana kwota zależy przede wszystkim od wartości i wieku sprzętu.

Aby zgłosić kradzież ubezpieczycielowi należy:

  • poinformować policję o kradzieży roweru;
  • przesłać fakturę lub rachunek za zakup roweru, które pozwolą określić jego wartość;
  • dołączyć kopię protokołu policji, który potwierdzi zdarzanie.

Assistance rowerowy w razie awarii pojazdu

Zerwany łańcuch, przebita opona, zepsute przerzutki – te z pozoru drobne awarie rowerów mogą być w trakcie dalekich, zwłaszcza kilkudniowych wycieczek z dala od domu, bardzo uciążliwe. Po wykupieniu assistance rowerowego możesz jednak liczyć na pomoc w:

  • transporcie roweru do serwisu,
  • pokryciu kosztów naprawy roweru.

W ramach ubezpieczenia otrzymujesz również dostęp do Serwisu Informacyjnego. Od jednego z konsultantów Europ Assistance otrzymasz informacje o tym, gdzie są zlokalizowane najbliższe, a zarazem sprawdzone miejsca naprawy rowerów oraz sklepy z częściami do sprzętu sportowego. W Serwisie Informacyjnym znajdziesz również wskazówki dotyczące planowania bezpiecznych tras czy informacje o imprezach rowerowych organizowanych w okolicy.

Assistance rowerowy w razie wypadku

Główną przyczyną wypadków z udziałem rowerzystów jest nieudzielenie pierwszeństwa osobom poruszającym się na dwóch kółkach. Ty, jako rowerzysta, nie możesz więc przewidzieć zachowań kierowców na drodze. Nie wiesz również na pewno, czy w wyniku splotu różnych zdarzeń to Ty nie doprowadzisz do stłuczki. Możesz jednak zabezpieczyć się przed skutkami tego rodzaju wypadków. Na czym dokładnie to polega?

  • Ubezpieczenie NNW w ramach assistance rowerowego

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków umożliwia Ci otrzymanie rekompensaty finansowej za trwałe uszkodzenie ciała powstałe w wyniku zdarzenia losowego na rowerze. Ostateczna kwota odszkodowania zależy w dużej mierze od stopnia uszkodzenia ciała.

  • Ubezpieczenie OC rowerowe

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej daje gwarancję, że w razie wypadku spowodowanego przez Ciebie ubezpieczyciel bierze na siebie odpowiedzialność finansową. Jako uczestnik zdarzenia nie musisz więc samodzielnie pokrywać kosztów leczenia osoby, która ucierpiała w wypadku.

Już wiesz, że ubezpieczenie rowerowe nie dotyczy tylko kradzieży sprzętu sportowego i może Ci się przydać w wielu sytuacjach. Na stronie Europ Assistance znajdziesz więcej informacji dotyczących wykupu ubezpieczenia.