You are here

Awaria auta za granicą

Przebita opona, zatrzaśnięcie kluczyków, unieruchomienie silnika – to tylko część awarii, które mogą przytrafić się w trasie. O ile w Polsce z takim problemem możemy sobie poradzić łatwo i nie narażając się na wysokie koszty, o tyle podczas wyprawy za granicę sprawy się komplikują. Aby uniknąć drogiego serwisu samochodu na miejscu, warto mądrze przygotować się do wyjazdu, wykupując ubezpieczenie car assistance.

 

Wyprawa autem za granicę zapewnia dużą elastyczność – szczególnie, gdy zależy Ci, by zwiedzić jak najwięcej miejsc w krótkim czasie. Zanim jednak wyruszysz w podróż, zadbaj o bezpieczeństwo swoje i pasażerów: wykonaj przegląd samochodu i usuń wszystkie, nawet najmniejsze usterki. Choć naprawa niektórych z nich może nie wydawać się pilna, wielogodzinna podróż często prowadzi do znacznego zużycia wielu części samochodowych, a ich wymiana za granicą wygeneruje zdecydowanie wyższe koszty.

 

Nim rozpoczniesz podróż, sprawdź również stan ogumienia naszego pojazdu i upewnij się, że oświetlenie jest w pełni sprawne. Przygotuj też niezbędne wyposażenie auta: trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, apteczkę i kamizelkę odblaskową

 

Assistance uchroni Cię przed kosztami awarii i holowania

Nawet najlepsze przygotowanie samochodu nie chroni, przed nieprzewidzianymi zdarzeniami na drodze. W nowszych autach mogą wystąpić np. problemy z elektroniką, które potrafią doprowadzić do unieruchomienia silnika. Z myślą o tym, by uprzyjemnić Ci podróż i zminimalizować ryzyko stresu i wysokich kosztów naprawy na miejscu, powstało assistance samochodowe od Europ Assistance.

 

W przypadku unieruchomienia pojazdu na jednej z europejskich dróg Centrum Alarmowe pomoże Ci zorganizować pomoc na miejscu zdarzenia. Jeśli nie będzie to możliwe ze względu na charakter usterki, wówczas w ramach assistance za granicą Europ Assistance zorganizuje holowanie Twojego pojazdu do najbliższego warsztatu naprawczego oraz pokryje koszty tej usługi.

Wróć na drogę dzięki wsparciu assistance

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że podczas długiej podróży w Twoim baku zabrakło paliwa i utknąłeś na środku trasy? Takie sytuacje mają miejsce również poza granicami kraju, a car assistance jest po to, aby pomóc Ci sprawnie powrócić na drogę. Gdy Twój samochód zostanie unieruchomiony w takich okolicznościach, wyznaczony przez ubezpieczyciela podmiot dostarczy Ci wskazany typ paliwa – w ilości niezbędnej, by bez obaw dojechać do najbliższej stacji benzynowej. Usługa ta w ramach assistance za granicą będzie dla Ciebie bezpłatna; opłacisz jedynie koszt benzyny.

Bez dodatkowych opłat uzyskasz pomoc także w sytuacji, gdy na skutek nieprzewidzianych okoliczności zatrzaśniesz kluczyki w samochodzie lub ulegną one uszkodzeniu.. Gdy skontaktujesz się z Centrum Alarmowym, konsultant skieruje do Ciebie serwisanta, a ten pomoże Ci otworzyć lub uruchomić pojazd.

Guma na drodze? Z asisstance za granicą to nie problem!

Ryzyko przebicia opony występuje praktycznie wszędzie – zarówno na autostradzie, jak i na krętej, gruntowej drodze. Jeżeli podczas europejskich wojaży złapiesz gumę, z assistance nie będziesz musiał przerywać podróży na długi czas. Wystarczy, że skontaktujesz się z Centrum Alarmowym, a przedstawiciel Europ Assistance pomoże Ci wymienić koło z przebitą oponą na koło zapasowe.

 

Jeśli nie będzie to możliwe, Twój samochód zostanie bez dodatkowych opłat odholowany do najbliższego czynnego zakładu wulkanicznego, który naprawi przebitą oponę. Dzięki temu zyskasz pewność, że nic na trasie nie pokrzyżuje Twoich planów.

 

Twój pojazd wymaga dłuższej naprawy? Z Europ Assistance to nie problem: na Twoje życzenie koordynator zorganizuje wynajem samochodu zastępczego lub udzieli Ci wsparcia w wyborze odpowiedniej oferty. Wszystko po to, byś mógł kontynuować podróż bez zbędnego stresu i straty czasu.

Assistance – podróż bez ryzyka

Ubezpieczenie assistance nie tylko uchroni Cię przed nieprzewidzianymi kosztami, lecz także udzieli Ci wsparcia, byś nie stracił pewności siebie w stresującej sytuacji. Jeśli na europejskiej drodze przydarzy Ci się awaria, wystarczy, że skontaktujesz się z Centrum Alarmowym Europ Assistance pod numerem +48 22 444 60 00. Konsultant udzieli Ci praktycznych wskazówek i pomoże zorganizować dokładnie taką pomoc, jakiej potrzebujesz.

Dzięki ubezpieczeniu assistance za granicą zyskasz pewność, że pieniądze wydasz wyłącznie na przyjemności. Za 259 zł rocznie otrzymasz gwarancję wsparcia serwisowego w przypadku awarii na europejskich drogach oraz… niezakłóconego relaksu na wczasach.

Potrzebujesz więcej informacji na temat ubezpieczenia assistance „Pomoc na drodze” lub innych wariantów ubezpieczeń? Wejdź na stronę Europ Assistance lub zadzwoń: +48 22 444 60 00