You are here

Zaplanuj wakacje na rowerze

Wakacje trwają, a Ty nie byłeś jeszcze na żadnej wycieczce rowerowej? Czas to zmienić! Podróże na dwóch kółkach niosą za sobą mnóstwo korzyści – pozwalają odkryć miejsca, do których nie można dotrzeć samochodem, poprawiają kondycję i zdrowie, a także są gwarancją wspaniałych wspomnień. Jak zatem zorganizować wakacje na rowerze? Przekonaj się, jak w planowaniu wyjazdu pomoże Ci assistance rowerowe.

Do sąsiedniego miasta, województwa, a może na drugi kraniec Polski – nieważne, czy wybierzesz krótką wycieczkę rowerową, czy długą, kilku- lub nawet kilkunastodniową wyprawę, powinieneś dobrze się do niej przygotować. Warto zaplanować także trasy i zawczasu pomyśleć o niespodziewanych przeszkodach i problemach, które mogą Cię spotkać na drodze. Zobacz, jak poradzić sobie z organizacją wakacji razem z ubezpieczeniem roweru Europ Assistance.

Przed podróżą – przygotowanie do wycieczki rowerowej i dopełnienie formalności

Aby dobrze przygotować się do wycieczki rowerowej, w pierwszej kolejności należy sprawdzić swój sprzęt sportowy. Zwróć uwagę szczególnie na stan łańcucha, sposób działania przerzutek oraz wygląd i stan kół oraz opon. Jeśli uznasz, że rower nie jest w pełni sprawny, powinieneś oddać go do serwisu. W ramach ubezpieczenia roweru Europ Assistance działa specjalny Serwis Informacyjny, który znajdzie dla Ciebie warsztat, gdzie naprawią uszkodzony sprzęt. Serwis może także zlokalizować dla Ciebie sklepy rowerowe i wypożyczalnie.

Zobacz, jak jeszcze działa Serwis informacyjny Europ Assistance 

Przed podróżą powinieneś również załatwić wszystkie formalności związane z ubezpieczeniem roweru. Pomoże Ci w tym strona Pomocy rowerowej, na której:

·         obliczysz składkę ubezpieczenia,

·         poznasz szczegółowy zakres ubezpieczenia,

·         pobierzesz dokumenty związane z polisą,

·         skontaktujesz się z Europ Assistance.

W trakcie podróży – pomoc w razie wypadku lub innych problemów

Choć nie jesteś w stanie przewidzieć zdarzeń losowych, które mogą spotkać Cię w trakcie podróży, możesz zabezpieczyć się przed ich skutkami. Co zyskujesz dzięki ubezpieczeniu?

·         Pomoc w razie kradzieży roweru – polegającą na otrzymaniu odszkodowania, a także zorganizowaniu transportu, gdy Twój sprzęt sportowy zostanie odnaleziony.

·         Pomoc w razie awarii roweru – polegającą na przetransportowaniu (wraz z pokryciem kosztów) roweru oraz na zwróceniu kosztów za naprawy serwisowe.

·         Transport medyczny – do szpitala lub innej tego typu placówki.

Po wykupieniu assistance rowerowego jesteś również objęty ubezpieczeniem OC, dzięki czemu pokrycie kosztów za szkody poniesione przez inne osoby uczestniczące w zdarzeniu leży po stronie Ubezpieczyciela, a nie Twojej.

Po podróży – organizacja leczenia w ramach NNW

Obawiasz się, że w trakcie wycieczki rowerowej przytrafi Ci się wypadek lub niewielka stłuczka, przez które będziesz musiał na własną rękę organizować leczenie? Z ubezpieczeniem roweru Europ Assistance tego rodzaju zmartwienia nie spędzają Ci snu z powiek. Assistance rowerowe zorganizuje (wraz z pokryciem kosztów):

·         rehabilitację,

·         wizyty u lekarzy specjalistów,

·         wizytę pielęgniarki w domu,

·         wizyty u psychologa, implantologa i protetyka.

Ubezpieczyciel zajmie się również organizacją operacji szpitalnej, tzn. udostępni Ci informacje o publicznych i niepublicznych zakładach opieki oraz o wolnych terminach. Do Twoich zadań będzie natomiast należało pokrycie kosztów.

Przekonałeś się do oferty ubezpieczenia roweru? Na stronie Europ Assistance znajdziesz więcej informacji dotyczących ubezpieczenia, a także dane kontaktowe umożliwiające zawarcie umowy.