You are here

5 sytuacji, w których przyda się ubezpieczenie roweru

W trakcie wycieczek rowerowych przydadzą się kask, ochraniacze, mała apteczka i butelka wody – z pewnością jesteś w stanie wymienić jeszcze więcej takich akcesoriów. Czy jednak bierzesz pod uwagę, że przed podróżą na rowerze lub nawet na co dzień warto zadbać o swoje bezpieczeństwo również za pomocą ubezpieczenia roweru? Zobacz, w jakich sytuacjach może Ci się ono przydać.

Długie, kilkudniowe podróże lub krótkie wycieczki do pracy czy szkoły – nie ma znaczenia, jak często jeździsz na rowerze. Nawet jeśli po sprzęt sportowy sięgasz tylko raz w miesiącu i to głównie w sezonie wakacyjnym, warto zabezpieczyć go – i siebie – przed różnymi zdarzeniami losowymi. O jakie przypadki dokładnie chodzi? Zobacz, kiedy może Ci się przydać ubezpieczenie rowerowe Europ Assistance.

Awaria roweru w trakcie podróży

Niekiedy nawet z pozoru proste awarie sprzętu bywają bardzo kłopotliwe – doskonale zdają sobie z tego sprawę wszyscy rowerzyści, którzy w trakcie wycieczek daleko od domu i sklepów przebili dętkę, zerwali łańcuch lub uszkodzili przerzutkę. Doświadczeni podróżnicy wiedzą z pewnością również, że prawdziwe kłopoty pojawiają się wtedy, gdy awaria blokuje koła i uniemożliwia prowadzenie roweru.

Z ubezpieczeniem rowerowym Europ Assistance nie musisz się martwić żadną z awarii. Otrzymasz bowiem pomoc nie tylko podczas naprawy, lecz także w transporcie do najbliższego serwisu. Maksymalna suma zwrotu za naprawy wynosi 1000 zł, dzięki czemu masz pewność, że Twój rower odzyska dawną sprawność nawet po bardzo trudnych uszkodzeniach.

Wypadek rowerowy

Tylko w samym 2016 roku doszło do ponad 800 wypadków na ścieżce rowerowej. Oznacza to, że nawet na wyznaczonych trasach rowerzyści muszą spodziewać się nieprzyjemnych sytuacji z udziałem samochodów, innych sportowców na dwóch kółkach lub pieszych. Niestety nie zawsze można przewidzieć, co w danej chwili zdarzy się na ścieżce lub na drodze.

Jeśli będziesz uczestnikiem wypadku w trakcie podróży rowerem, z ubezpieczeniem rowerowym możesz liczyć na pomoc w transporcie medycznym. Warto jednak pamiętać, że dotyczy to sytuacji niezagrażających życiu. Po poważnym wypadku powinieneś zawsze zadzwonić po pogotowie. Transport medyczny Europ Assistance przyda Ci się natomiast kilka dni po zdarzeniu, np. gdy po wypadku nie dasz rady samodzielnie pojechać na badania kontrolne.

Leczenie po wypadku rowerowym

Choć po wypadku podstawowe badania kontrolne i prześwietlenia są wykonywane w szpitalach bardzo szybko, na niektóre wizyty u specjalistów nadal trzeba czekać w długich, kilkumiesięcznych kolejkach. Ponadto częste wizyty w przychodniach i innych placówkach medycznych dla osób, które po wypadku są zmuszone leżeć w domu, stanowią duże utrudnienie.

Po wykupieniu assistance rowerowego ubezpieczyciel zapewnia i pokrywa koszty:

·         dwóch wizyt u lekarza specjalisty,

·         wizyty pielęgniarki w domu,

·         maksymalnie pięciu wizyt u rehabilitanta,

·         wizyty u psychologa,

·         wizyty u dentysty.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, otrzymasz również pomoc przy organizacji operacji w szpitalu. Ubezpieczyciel wskaże placówki medyczne w Twojej okolicy, które zajmują się tego typu zabiegami, określi wysokość opłat oraz pomoże wybrać najlepsze miejsce.

Organizacja wycieczki rowerowej

Planujesz zorganizować wycieczkę, jednak nie wiesz, jak się do niej przygotować? Nieznajomość tras w trakcie podróży po górach może okazać się bardzo kłopotliwa i powodować wiele nieprzyjemnych sytuacji. Warto więc zadbać, żeby cała wycieczka minęła bez żadnych niespodzianek.

Dzięki Centrum Alarmowemu działającemu w ramach assistance rowerowego otrzymasz informacje dotyczące:

·         adresów i godzin otwarcia sklepów rowerowych, serwisów oraz wypożyczalni,

·         literatury rowerowej o różnych trasach czy nowych technikach jazdy,

·         szkoleń organizowanych w okolicy,

·         imprez i targów rowerowych.

Ponadto będziesz mógł skorzystać z pomocy przy rejestracji na rajdy rowerowe, wyjazdy cross country oraz przy rezerwacji toru kolarskiego.

Kradzież z włamaniem

Gdzie zazwyczaj trzymasz swój rower, jeśli akurat nigdzie na nim nie jeździsz? Dom, składzik lub piwnica to z pozoru jedne z najbezpieczniejszych miejsc do przechowywania sprzętu sportowego. Niestety kradzieże rowerów z zamkniętych miejsc nie należą do rzadkości. Niektóre statystyki podają nawet, że co 7 minut w Polsce ginie jeden rower.

O ile nie zawsze jesteś w stanie zabezpieczyć swój dom przed włamaniem, o tyle możesz chociaż zmniejszyć koszty utraty sprzętu. Dzięki assistance rowerowemu otrzymasz rekompensatę finansową za skradziony rower obliczaną na podstawie wieku sprzętu. Pamiętaj więc, żeby zachować dokumenty zakupu (fakturę, paragon), które pozwolą jednoznacznie ocenić wartość roweru.