You are here

4 powody, dla których warto wykupić OC rowerowe

Długa podróż, krótka wycieczka, droga do pracy lub szkoły – w jakich okolicznościach korzystasz z roweru? Czy w trakcie jazdy dbasz o swoje bezpieczeństwo? Jak pokazują policyjne statystyki, osoby na rowerach nie zawsze czują się w podróży pewnie, głównie przez wypadki na drogach – z winy nie tylko właścicieli aut, lecz także samych rowerzystów. Jak w takich sytuacjach może pomóc OC rowerowe?

OC rowerowe to inaczej ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które chroni ubezpieczonego, gdy wyrządzi on szkodę na rzecz osoby trzeciej lub jej mienia. Choć według polskich przepisów obowiązkowe OC dotyczy głównie właścicieli pojazdów z silnikiem, dobrze, by pomyśleli o tym zabezpieczeniu również rowerzyści. W Europ Assistance możesz wykupić ubezpieczenie OC w ramach asisstance rowerowego. Zobacz, co dzięki temu zyskujesz.

Wypadek z winy właściciela roweru

Chociaż na co dzień każdy stara się ostrożnie poruszać po drodze, wypadków nie da się przewidzieć. W sytuacji, gdy w trakcie jazdy na rowerze spowodujesz zdarzenie na drodze, a nie zadbasz wcześniej o ubezpieczenie OC, będziesz musiał w całości pokryć koszty naprawy drugiego pojazdu lub leczenia osoby poszkodowanej.

Z ubezpieczeniem rowerowym Europ Assistance masz natomiast gwarancję, że na terenie kraju to firma zajmie się stroną finansową całego zdarzenia, a Ty będziesz mógł bezpiecznie wrócić do domu.

Leczenie po wypadku na rowerze

W trakcie wycieczki rowerowej zdarzył się wypadek, przez który musisz być leczony ambulatoryjnie? Również i w tej sytuacji ubezpieczenie jest w stanie zagwarantować Ci zwrot części kosztów. Dotyczą one (w łącznej kwocie do 1000 zł):

  • transportu medycznego,
  • wizyt u lekarzy specjalistów,
  • wizyty pielęgniarki i psychologa.

Możesz również liczyć na pomoc w organizacji operacji szpitalnej. Ubezpieczyciel znajdzie dla Ciebie szpital oraz odpowiedniego lekarza.

Kradzież roweru

Choć liczba kradzieży rowerów w Polsce nieco spadła, wciąż dosyć często dochodzi do zawłaszczenia sprzętu sportowego. Choć nie jesteś w stanie całkowicie zabezpieczyć się przed tym zdarzeniem, możesz zadbać o odszkodowanie.

Z ubezpieczeniem rowerowym odzyskasz część pieniędzy za skradziony sprzęt. Wypłacona Ci kwota będzie zależeć od:

  • wartości roweru,
  • wieku pojazdu.

Pamiętaj, że ubezpieczenie od kradzieży dotyczy zdarzenia mającego miejsce w miejscu Twojego zamieszkania. Jeśli więc sprzęt rowerowy zostanie skradziony z Twojego garażu lub piwnicy, również będziesz mógł ubiegać się o odszkodowanie.

Awaria roweru

Częstym zdarzeniem losowym w podróży jest awaria roweru. Choć część usterek jest łatwa w naprawie, niektóre uszkodzenia mogą być na tyle poważne, że uniemożliwią Ci kontynuowanie podróży. Obawiasz się, że taka sytuacja będzie miała miejsce, gdy znajdziesz się daleko od domu?

W ramach ubezpieczenia oferowanego przez Europ Assistance Twój rower zostanie szybko i sprawnie przewieziony do naprawy. Co ważne, ubezpieczenie obejmuje również pokrycie części kosztów serwisu. Kwota ta jest ustalona w trakcie podpisywania umowy i nie może przekraczać wartości roweru.