You are here

Powrót do domu po zdarzeniu na drodze

Podstawową usługą wchodzącą w skład pakietu „Pomoc na drodze” jest naprawa samochodu, kiedy w czasie podróży nastąpi jego awaria lub pojazd zostanie uszkodzony w wyniku stłuczki. Co jednak zrobić, gdy auto nie może być naprawione na miejscu? Jak zorganizować powrót do domu? Na szczęście w tym również pomaga ubezpieczyciel.

Awaria samochodu podczas wyjazdu służbowego? Kolizja w drodze na rodzinne wakacje? Tego typu incydenty mogą popsuć wizję podróży i przysporzyć wielu problemów nie tylko z naprawą usterki. Jak wrócić do domu, gdy bagaże ciążą, samochód odmawia posłuszeństwa, a do najbliższego alternatywnego środka transportu jest kilka kilometrów? Wystarczy zadzwonić do Centrum Alarmowego Europ Assistance (+48 22 44 46 000) – ubezpieczyciel pomoże w bezpiecznym powrocie do miejsca zamieszkania lub w dotarciu do punktu docelowego.

Pomoc na drodze a powrót do domu

Samochód, który w wyniku zdarzenia na drodze jest uszkodzony w takim stopniu, że nie można naprawić go na miejscu, zostaje odholowany do najbliższego warsztatu. Ubezpieczyciel zapewnia również kilka opcji powrotu do domu.

W pakiecie KOMFORT

  • Wynajem samochodu zastępczego – Europ Assistance może zorganizować wynajem pojazdu zastępczego – koszt wynajmu ponosi jednak ubezpieczony.

W pakiecie PREMIUM

  • Zakwaterowanie w hotelu – ubezpieczyciel organizuje transport do hotelu oraz rezerwuje miejsca dla kierowcy i pasażerów. Pokrywa również koszty zakwaterowania. Usługa ta jest jednak objęta szeregiem warunków:

Ø  koszt zakwaterowania nie może przekroczyć 200 euro za osobę za dobę;

Ø  czas zakwaterowania nie może przekroczyć czasu potrzebnego na naprawę pojazdu (jednocześnie maksymalny czas zakwaterowania na koszt ubezpieczyciela to 3 dni);

Ø  ubezpieczyciel nie pokrywa żadnych dodatkowych kosztów, jak wyżywienie itp.

  • Organizacja samochodu zastępczego i pokrycie kosztów wynajmu – ubezpieczony ponosi jedynie koszty paliwa.
  • Organizacja powrotu do domu lub dotarcia do miejsca docelowego innym środkiem transportu – ubezpieczyciel pokrywa koszty podróży autobusem, pociągiem lub samolotem oraz zapewnia transport na lotnisko lub przystanek.

Dowiedz się więcej na temat assistance samochodowego!

Zobacz również:

·         Jak ubezpieczyć samochód

·         Assistance samochodowe a holowanie auta