You are here

5 sytuacji, w których pomoże Ci assistance domowe

Piękne wykończenia, nowoczesne sprzęty, eleganckie meble i dodatki – każdy marzy o perfekcyjnym domu, do którego zawsze może chętnie wracać. Niestety, nawet w najlepiej urządzonym mieszkaniu mogą występować mniejsze lub większe awarie, a także inne zdarzenia losowe. Choć nie jesteś w stanie ich przewidzieć, łatwo się przed nimi zabezpieczysz. Zobacz, w jaki sposób.

Nieważne, czy mieszkasz w małej kawalerce, kamienicy, budynku na prywatnym, strzeżonym osiedlu, czy w domu jednorodzinnym; awarie i inne nieprzewidziane sytuacje mogą Cię spotkać w każdej chwili. Często niektóre z nich są tak kłopotliwe, że pochłaniają zarówno bardzo dużo czasu, jak i środków finansowych. Aby oszczędzić sobie zbędnego stresu, warto wcześniej zabezpieczyć siebie i swój dom, wykupując ubezpieczenie domowe Europ Assistance. Zobacz, w jakich sytuacjach okaże się ono bardzo pomocne.

Assistance domowe a awaria sprzętu RTV, AGD

Większość domowych urządzeń takich jak lodówki, pralki czy telewizory posiada odpowiednie gwarancje, dzięki którym można domagać się darmowej naprawy u producenta lub sprzedawcy towaru. Niestety po upływnie ważności gwarancji o naprawę sprzętu trzeba zadbać we własnym zakresie, co wiąże się często z dość wysokimi kosztami. Dzięki ubezpieczeniu Europ Assistance możesz jednak za darmo skorzystać z pomocy fachowca, który sprawdzi stan sprzętu, a następnie naprawi usterkę. Ty będziesz musiał jedynie opłacić części zamienne, jeśli zostaną użyte.

Assistance domowe a problemy ze sprzętem IT

Awarie dotyczą nie tylko sprzętów gospodarstwa domowego, lecz także wszystkich innych urządzeń elektronicznych, głównie komputerów. Prywatne laptopy, tablety itp. często są głównym narzędziem pracy, dlatego ich awaria jest zazwyczaj bardzo uciążliwa. Z pomocą Europ Assistance możesz jednak szybko rozwiązać problem. Skontaktuj się z ubezpieczycielem za pomocą infolinii, który wezwie specjalistę od napraw. Ten wykryje problem, a następnie go usunie. Jeśli nie będzie mógł zająć się tym u Ciebie w domu, zabierze sprzęt bezpłatnie do serwisu.

Dodatkowo w ramach pakietu możesz uzyskać pomoc w:

·         wyborze nowego sprzętu komputerowego,

·         wyborze oprogramowania antywirusowego,

·         znalezieniu sklepu lub serwisu komputerowego,

Pomoc w domu a remont mieszkania

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie przeprowadzałeś remontu mieszkania, z pewnością nieraz słyszałeś, że wiąże się on z dużym stresem i ciągłym liczeniem kosztów. Możesz jednak w prosty sposób ułatwić sobie nadchodzący remont, korzystając z Serwisu Informacyjnego działającego w ramach ubezpieczenia domowego Europ Assistance. Dzięki niemu otrzymasz dostęp do informacji o:

·         sieci usługodawców – dzięki której będziesz mógł szybko skorzystać z usług ślusarza, hydraulika, elektryka, szklarza, stolarza, murarza, malarza, glazurnika i innych specjalistów;

·         infolinii remontowo-budowlanej – na której dowiesz się o formalnościach administracyjno-prawnych dotyczących wymaganych pozwoleń podczas remontu, danych kontaktowych do firm remontowych, urzędów gminy, placówek banków, sklepów z materiałami budowlanymi;

·         infolinii „Tanie Zakupy” – dzięki której będziesz mógł porównać ceny produktów budowlanych (farb, tynków, tapet, paneli).

Pomoc w domu w razie zatrzaśnięcia drzwi

Jedną z najgorszych postaci złośliwości rzeczy martwych jest zatrzaśnięcie zamka. Mocne szarpanie za klamkę niestety nic nie pomoże, a wręcz przeciwnie – spowoduje całkowite zablokowanie drzwi. W takich sytuacjach lepiej wezwać ślusarza, który skutecznie naprawi problem. Niestety często na specjalistę od tego typu prac trzeba czekać bardzo długo. W ramach ubezpieczenia domowego możesz jednak wezwać ślusarza, który przyjedzie do Ciebie jak najszybciej. Pomoże on wydostać Ci się z mieszkania lub do niego wejść, a także naprawi zamek. Jeśli potrzebny będzie montaż nowego zabezpieczenia, ślusarz również się tym zajmie. Ty będziesz musiał pokryć jedynie koszt materiałów.

Ubezpieczenie domowe a kradzież z włamaniem

Antywłamaniowe drzwi, ryglowane zamki, a nawet alarm – wszystko to poprawia bezpieczeństwo w domu, ale niestety nie odstrasza całkowicie złodziei. Skutkami takich zdarzeń są nie tylko skradzione sprzęty, lecz także zniszczone mienie, wyważone drzwi czy potrzeba zabezpieczenia pozostałego wyposażenia domowego. Dzięki ubezpieczeniu Europ Assistance nie musisz się tym jednak martwić. W tym czasie ubezpieczyciel może zapewnić:

·         dozór mienia przez profesjonalną firmę ochroniarską,

·         transport mienia do miejsca wskazanego przez Ciebie,

·         przechowanie mienia do określonego przez Ciebie czasu.

Chcesz zabezpieczyć swój dom przed nieszczęśliwymi zdarzeniami? A może interesuje Cię inny rodzaj ubezpieczenia – np. w trakcie podróży autem lub rowerem? Wejdź na stronę Europ Assistance i wybierz dla siebie najlepsze zabezpieczenie.