You are here

Naprawa roweru a assistance rowerowy

Przebita dętka, urwany łańcuch, a może uszkodzenie hamulców? Awaria roweru uniemożliwiająca dalszą podróż może zaskoczyć Cię w najmniej oczekiwanym momencie. Aby nie psuć sobie rodzinnego wypadu poza miasto lub nie zmarnować dnia na poszukiwaniu specjalisty, warto wcześniej ubezpieczyć rower. Zobacz, co oferuje usługa assistance rowerowy w Europ Assistance.

 

Niezależnie od Twojego doświadczenia rowerowego i regularnego dbania o sprzęt zawsze może zdarzyć się przykra niespodzianka. Niektóre awarie – takie jak pęknięta szprycha lub zepsucie przerzutki – pozwalają na kontynuowanie jazdy, ale część uszkodzeń może sprawić, że podróż będzie niemożliwa lub niebezpieczna. Co zrobić, kiedy przydarzyła Ci się awaria rowerowa?

Sprawdź też: Bądź bezpieczny na rowerze.

Zepsuty rower na drodze? Skorzystaj z usługi assistance

Jeśli zdarzył Ci się wypadek rowerowy lub sprzęt nagle się zepsuł, z wykupioną usługą assistance możesz skorzystać z pomocy na miejscu zdarzenia. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer Centrum Alarmowego, a fachowcy zjawią się tam, gdzie miał miejsce wypadek.

W ramach pakietu assistancePomoc rowerowa” możesz liczyć na transport uszkodzonego sprzętu (do 50 km od miejsca zdarzenia). Firma nie tylko zorganizuje przewóz, ale także pokryje jego koszty. Wówczas możesz wybrać inny środek komunikacji i nie przejmować się zepsutym sprzętem, który bezpiecznie trafi do sprawdzonego warsztatu rowerowego.

Awaria roweru – koszty pokryje ubezpieczyciel

Po awarii dzięki usłudze assistance Ty wracasz do swoich aktywności, a Twój rower jest naprawiany w warsztacie. A co z kosztami naprawy roweru? Te wydatki również pokrywa ubezpieczyciel, a ściśle – firma dokonuje zwrotu kosztów naprawy. W przypadku Europ Assistance jest to jednorazowa pomoc w trakcie ubezpieczenia, która nie może przekroczyć 1000 zł oraz wartości roweru w momencie awarii.

Dodatkowo, jeśli roweru, który uległ awarii, nie da się naprawić, ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłacenia odszkodowania w wysokości wartości roweru w momencie wystąpienia szkody – zgodnie z przyjętym schematem. Według niego należna wypłata za rower:

·         jednoroczny to 50% jego wartości;

·         2-letni – 40% wartości;

·         3-letni – 30% wartości;

·         4-letni – 25% wartości;

·         5-letni – 20% wartości;

·         6-letni – 15% wartości;

·         7-letni – 10% wartości;

·         8-letni – 5% wartości.

Pakiet assistance rowerowy – na co jeszcze możesz liczyć?

Usługa assistance nie ogranicza się tylko do transportu roweru po awarii i zwrotu kosztów naprawy sprzętu. W przypadku poważniejszego wypadku, kiedy doznałeś uszczerbku na zdrowiu, firma zobowiązuje się do zapewnienia Ci:

·         transportu medycznego – do 50 km od miejsca zdarzenia, 2 razy w trakcie umowy assistance rowerowego;

·         wizyty u lekarza specjalisty – organizacja i pokrycie kosztów, 2 razy w czasie ubezpieczenia;

·         wizyty pielęgniarki – organizacja i pokrycie kosztów, 1 raz w czasie trwania assistance;

·         pomocy w organizacji operacji szpitalnej – udzielenie informacji dotyczących specjalistów i wolnych terminów.

W ramach ubezpieczenia rowerowego możesz także liczyć na odszkodowanie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu. Szczegółowe informacje dotyczące należnych wypłat znajdują się w dokumentacji OWU.

Chcesz poznać ceny ubezpieczenia rowerowego? Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Europ Assistance i oblicz swoją składkę.