You are here

Problemy z samochodem w podróży

W trasie najczęściej myślisz o tym, żeby jak najszybciej dotrzeć do celu. Na przeszkodzie szybkiego dojazdu do wybranego miejsca może stanąć jednak usterka w samochodzie. Niezależnie od tego, czy to przebita opona, czy awaria silnika lub akumulatora – prawdopodobnie nie poradzisz sobie samodzielnie. Zobacz, w jakich wypadkach pomoże assistance samochodowy.

Najczęstszą przyczyną awarii samochodowych jest problem z silnikiem – aż 23% zgłoszeń dotyczy właśnie kłopotów z tym mechanizmem. Kolejne to awarie akumulatora i przebicie ogumienia. Już samo uniemożliwienie dalszej podróży często rodzi trudny do opanowania stres. Zamiast więc na szybko szukać firmy holującej auta i pobliskiego warsztatu samochodowego, być może lepiej zdać się na specjalistów, którzy zdejmą z Ciebie te obowiązki. Jaką konkretnie pomoc zawiera taka usługa?

Assistance samochodowy – wszystko, czego możesz oczekiwać od ubezpieczyciela

Usługa assistance pojawiła się jako odpowiedź na problemy kierowców tylko i wyłącznie z ubezpieczeniem samochodu. Firmy ubezpieczeniowe oferują zwrot za naprawę auta, jednak w czasie, kiedy rzeczywiście występuje problem z autem, jesteś zdany tylko na siebie. Ubezpieczenie assistance samochodowe oferuje pomoc na miejscu zdarzenia – wystarczy tylko jeden telefon do Centrum Alarmowego. Co składa się na pakiet assistance?

·         Usprawnienie samochodu na miejscu zdarzenia

Jeśli pojazd jest unieruchomiony, Centrum Alarmowe przysyła do Ciebie fachowca, który na miejscu zdarzenia usprawni pojazd. Warto pamiętać, że koszty części użytych do naprawy pokrywa jednak kupujący.

Limity wartości świadczeń: pakiet Standard – 500 zł, pakiet Komfort – 700 zł, pakiet Premium – 1000 zł; 2 razy w czasie trwania umowy w każdym pakiecie.

·         Holowanie pojazdu

Jeśli naprawa jest niemożliwa, firma organizuje holowanie auta. Europ Assistance pokrywa koszty holowania pojazdu do warsztatu samochodowego lub do miejsca zamieszkania klienta.

Limity wartości świadczeń: pakiet Standard – 500 zł, pakiet Komfort – 700 zł, pakiet Premium – 1000 zł; 2 razy w czasie trwania umowy w każdym pakiecie.

·         Dostarczanie paliwa

Ubezpieczyciel assistance ma za zadanie zorganizować i pokryć koszty dostarczenia paliwa do miejsca zatrzymania samochodu. Koszt paliwa ponosi ubezpieczony.

Limity wartości świadczeń: pakiet Standard – brak, pakiet Komfort – 1 raz w ciągu trwania umowy, pakiet Premium – 2 razy w czasie trwania umowy.

·         Pomoc przy wymianie opon

Firma zapewniająca ubezpieczenie samochodu assistance gwarantuje organizację i pokrycie kosztów wymiany koła zapasowego na miejscu zdarzenia. Jeśli to niemożliwe, fachowcy odholowują auto do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego.

Limity wartości świadczeń: bez limitu we wszystkich pakietach.

·         Zakwaterowanie w hotelu

W przypadku gdy kontynuowanie podróży nie jest możliwe, klient może liczyć na organizację i pokrycie kosztów transportu przejazdu do hotelu oraz zakwaterowania nie dłuższego niż 3 doby. Koszt noclegu nie może być wyższy niż 200 euro za dobę na 1 osobę.

Limity świadczeń: tylko w pakiecie Premium.

·         Samochód zastępczy

Jeżeli w wyniku unieruchomienia pojazdu samochód został odholowany i nie może być naprawiony tego samego dnia, Centrum Alarmowe zorganizuje dla Ciebie wynajem pojazdu zastępczego. Koszt wynajmu pozostaje jednak po Twojej stronie.

Limity świadczeń: tylko w pakiecie Premium.

Przeczytaj także: Odholowane auto – i co dalej?