You are here

Rowerowy serwis informacyjny

Na jeden dzień, weekend, cały tydzień, a może nawet miesiąc – bez względu na to, jak długą wycieczkę rowerową organizujesz, powinieneś się do niej odpowiednio przygotować. Przed wyjazdem sprawdź nie tylko stan całego sprzętu – roweru, kasku, plecaka i ochraniaczy – lecz także przygotuj program podróży. Zobacz, jak w planowaniu pomoże Ci serwis informacyjny działający w ramach assistance rowerowego.

Podróż na dwóch kółkach zaczyna się jeszcze przed opuszczeniem domu. To właśnie w nim jest planowana trasa, a także zostają podjęte najważniejsze decyzje dotyczące bezpieczeństwa i wygody w trakcie jazdy. Wykupienie ubezpieczenia roweru Europ Assistance znacznie ułatwi i przyspieszy przygotowania, jak również pomoże Ci w trakcie wycieczki. Na czym dokładnie polega serwis informacyjny?

Sklepy, wypożyczalnie i serwisy – pomoc w organizacji rowerów i innego sprzętu sportowego

Informacja o sklepach, wypożyczalniach i serwisach jest przydatna jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Dane o najlepszych lokalizacjach, w których możesz:

·         kupić lub wypożyczyć rower,

·         dokonać przeglądu sprzętu i naprawić ewentualne usterki,

·         uzupełnić braki w akcesoriach rowerowych,

pozwolą Ci skompletować pełny i bezpieczny zestaw wycieczkowy. Informacje o godzinach otwarcia sklepów czy dokładnych adresach serwisu mogą odegrać ważną rolę także podczas podróży. Jeśli w trakcie jazdy rower ulegnie awarii, serwis informacyjny wskaże Ci najbliższe miejsce, w którym będziesz mógł naprawić swój środek transportu. Otrzymasz również informacje o cenach wybranych modeli rowerów oraz dostępności sprzętu w wypożyczalniach.

Imprezy i targi rowerowe – pomoc przy zapisach na wydarzenia przed wycieczką i w trakcie jej trwania

Nie wiesz jeszcze, co dokładnie chcesz zobaczyć w trakcie wycieczki rowerowej, albo gdzie pojechać? A może masz ochotę przyjść na wydarzenie, w którym będą uczestniczyć inni miłośnicy dwóch kółek? Dzięki serwisowi informacyjnemu dowiesz się o:

·         zawodach lokalnych i światowych w wybranym regionie,

·         lokalnych wystawach rowerowych,

·         ekspozycjach międzynarodowych i giełdach.

Assistance rowerowe i działający w jego zakresie serwis informacyjny pomoże Ci także w rezerwacji biletów na wybrane wydarzenie sportowe, np. rajd rowerowy czy wyjazd cross coutry. Dzięki ubezpieczeniu będziesz mógł również uzyskać informacje dotyczące wynajęcia toru kolarstwa szybkiego w najdogodniejszym dla Ciebie terminie.

Literatura rowerowa i szkolenia – pomoc w poszerzaniu swojej wiedzy i polepszaniu umiejętności

Dla rowerowych miłośników, którzy chcą cały czas się doskonalić i poznać np. nowe techniki jazdy oraz jej różne style itp. Serwis informacyjny Europ Assistance pomaga w znalezieniu literatury rowerowej. Są to przede wszystkim podręczniki ze wskazówki dotyczącymi poruszania się na dwóch kółkach, a także książki zawierające informacje o trasach rowerowych, w tym – stopniach trudności, wysokościach podjazdów, rodzaju nawierzchni itp.

Serwis informacyjny w ramach ubezpieczenia roweru pomaga również w zapisaniu się na szkolenia – w grupie lub indywidualnie z instruktorem. Osoby, które chcą doświadczyć wrażeń z bardziej ekstremalnego stylu jazdy, otrzymają dodatkowo wskazówki dotyczące zapisów na szkolenia z jazdy downhill oraz cross country.

Jesteś ciekawy, w czym jeszcze pomoże Ci Serwis Informacyjny oraz jakie inne korzyści otrzymasz w ramach ubezpieczenia rowerowego? Więcej szczegółów znajdziesz na stronie Europ Assistance