You are here

Ubezpieczenie samochodu tylko z assistance

1 lutego przypada dzień ubezpieczenia samochodu. To dobry moment, aby zerknąć w swoją polisę i przeanalizować jej zakres. Przy wyborze ubezpieczenia często kierujemy się ceną, ale dobra polisa nie zawsze jest najtańsza, zawiera natomiast szeroki zakres ochrony, w tym pomoc assistance.

Ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe, każdy posiadacz auta musi wykupić polisę OC. Natomiast dobrowolnie można rozszerzyć taką polisę o ubezpieczenie autocasco, NNW, czy assistance komunikacyjny.

Assistance samochodowy gwarantuje spokój i poczucie bezpieczeństwa w trudnej sytuacji na drodze, a także profesjonalną pomoc ze strony sprawdzonych partnerów.

Wyniki X Ogólnopolskiego Badania Assistance przeprowadzonego przez firmę Europ Assistance Polska wykazały, że assistance samochodowy jest najbardziej popularny pośród wszystkich rodzajów assistance. Posiadanie usług assistance zadeklarowało 91% badanych. Polacy uważają za najbardziej przydatne holowanie pojazdu (88% wskazań), wynajem pojazdu zastępczego (66%) oraz usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia (60%).

Korzyści dla posiadaczy assistance samochodowego

Europ Assistance współpracuje z warsztatami i specjalistami od napraw spełniającymi najwyższe standardy obsługi. Warto podkreślić, że często dzięki wieloletniej współpracy, ceny tych usług są znacznie niższe, niż te oferowane bezpośrednio klientowi końcowemu. Dlatego assistance samochodowy to również realne oszczędności dla kierowcy.

Niejednokrotnie wykupienie pakietu świadczeń assistance kosztuje znacznie mniej niż jednorazowa naprawa uszkodzonego samochodu. Ponadto, w pakiecie przysługuje klientowi znacznie więcej świadczeń. Oprócz naprawy na miejscu zdarzenia, w ramach assistance samochodowego klienci mogą liczyć na holowanie pojazdu, wynajem samochodu zastępczego, przechowanie pojazdu, jego odbiór po naprawie, dostawę oryginalnych części zamiennych, czy złomowanie samochodu. – mówi Marcin Zieliński, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.

Co więcej, assistance samochodowy zapewnia pomoc również w bardziej prozaicznych sytuacjach, takich jak zagubienie, bądź zatrzaśnięcie kluczyków, czy brak paliwa. Mówiąc o realnych oszczędnościach, nie można pominąć tak ważnej kwestii, jak ochrona towarzyszy podróży. W sytuacji awarii, wypadku, bądź kradzieży pojazdu assistance samochodowy zapewni kontynuację podróży lub zakwaterowanie nie tylko dla kierowcy, ale również dla podróżujących z nim osób. W szerszych wariantach, poszkodowanym przysługuje również pomoc medyczna w razie wypadku i uszczerbku na zdrowiu.

Kolejną wartością assistance samochodowego jest jego szczególna przydatność za granicą. Klienci w sytuacji wypadku, kradzieży czy awarii nie muszą obawiać się trudności w porozumiewaniu się w obcym języku, problemów prawnych, czy braku gotówki. W ramach assistance samochodowego kierowcy otrzymują bowiem telefoniczne wsparcie wielojęzycznego koordynatora pomocy, który udzieli szczegółowej informacji o procedurze postępowania zgodnie z prawem miejscowym. Informacja bywa bardzo pomocna, a czasem rozwiązuje problem na drodze. Dlatego też assistance samochodowy zawiera szereg infolinii przydatnych kierowcom i często przez nich wykorzystywanych. W ramach infolinii klienci mogą liczyć na pomoc w otrzymaniu dokumentów zastępczych, informacje o objazdach i możliwych połączeniach, o usługodawcach, o procesie likwidacji szkód i procedurze powypadkowej, o kosztach paliwach i opłatach drogowych, o warunkach drogowych oraz rozrywkach i atrakcjach turystycznych w wielu miejscach w Polsce i Europie.

Assistance samochodowy najczęściej dołączany jest do polisy AC lub OC, można go znaleźć również w pakiecie producenckim (w przypadku pojazdów na gwarancji), dodawany jest także do umowy leasingu pojazdu. Można wykupić również assistance samodzielnie, na przykład na platformie ubezpieczenia.europ-assistance.pl. Polisa ta będzie idealna, dla tych, którzy nie mają jeszcze ubezpieczenia assistance, albo chcieliby dokupić dodatkowe, o szerszym zakresie ochrony – dodaje Marcin Zieliński.