You are here

Ubezpieczenia podróżne AIG w systemie euroTICKET

Od  11 września AIG uruchomiła  sprzedaż ubezpieczeń podróżnych przez system euroTICKET. Firma Europ Assistance Polska wspiera AIG w procesie likwidacji szkód oraz organizuje  pomoc ubezpieczonym na terenie całego świata. Ubezpieczenia podróżne chronią klientów zarówno podczas wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych. 

Podróżni mogą za pośrednictwem strony http://www.euroticket.pl/polisa-turystyczna.php lub w biurach podróży korzystających z systemu euroTICKET wykupić ubezpieczenie podróżne AIG.

Ubezpieczenie podróżne na wyjazdy zagraniczne dostępne jest w 4 wariantach: Brązowym, Srebrnym, Złotym i Platynowym i daje podróżnym szeroką ochronę na terenie niemal całego świata. Oferta AIG charakteryzuje się bardzo wysokimi sumami ubezpieczenia na koszty leczenia, zależnie od wariantu, to aż 50 000 € lub 200 000 € oraz brakiem limitu na transport medyczny na teren Polski. Ubezpieczenie obejmuje również ochronę NNW i OC na wypadek szkody na osobach trzecich i mieniu, a także gwarantuje pomoc w razie utraty, kradzieży, uszkodzenia lub opóźnienia w dostarczeniu bagażu podróżnego oraz opóźnienia lotu powyżej 4 godzin.

Amatorzy sportów zimowych mogą liczyć na zwrot kosztów karnetu narciarskiego oraz szereg świadczeń w razie zamknięcia tras narciarskich, w tym refundację kosztów wypożyczonego sprzętu. Jeśli natomiast wypadek bądź nagłe zachorowanie zmusza klientów do przerwy w podróży, ubezpieczyciel pomoże w jej kontynuacji. Warto podkreślić, że dostępne są również warianty ubezpieczenia obejmujące takie ryzyka jak: uprawianie sportów ekstremalnych, wykonywanie pracy fizycznej, utratę bagażu i sprzętu sportowego ubezpieczonego, a także gwarantujące pomoc i pokrycie kosztów leczenia w razie zaostrzenia się chorób przewlekłych.

- Z Ogólnopolskiego Badania Assistance wynika, że wśród osób wyjeżdżających za granicę, 60% wykupuje ubezpieczenie turystyczne. Dla tych turystów najważniejszy jest zakres świadczeń przy wyborze odpowiedniej polisy. Dlatego z naszym partnerem AIG dbamy, by móc wspierać klientów w różnych sytuacjach podczas podróży oferując im kompleksową ochronę – dodaje Urszula Szwarc, Zastępca Dyrektora Handlowego w Europ Assistance Polska

Ubezpieczenie krajowe daje możliwość skorzystania z pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku na terenie Polski. Ubezpieczeni skorzystać również mogą z organizacji i pokrycia kosztów transportu do i z placówki medycznej oraz do miejsca zamieszkania, a także z organizacji i pokrycia kosztów akcji ratowniczej w górach lub na morzu. Osoby, które podróżują po kraju samochodem
i w wyniku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku nie będą mogły kontynuować samodzielnie podróży, mogą liczyć na kierowcę zastępczego lub organizację kontynuacji podróży innymi środkami. Fani białego szaleństwa również mogą skorzystać z tej oferty, ubezpieczyciel w razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania zwróci koszty niewykorzystanego karnetu narciarskiego. W skład ubezpieczenia wchodzi również OC w razie szkody na osobach trzecich lub mieniu. Dodatkowo, polisę można rozszerzyć o ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej oraz uprawianie sportów ekstremalnych i wykonywanie pracy fizycznej na terenie Polski.