You are here

Travix International wprowadza do oferty ubezpieczenia podróżne AIG z pakietem assistance od EAP

Firma AIG wprowadziła do swojej oferty pakiety ubezpieczeń podróżnych dla klientów internetowego biura podróży Travix International B.V. Zakres programów ochronnych Travel Guard obejmuje m.in. ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz rezygnację z biletu lotniczego lub imprezy turystycznej. Organizacja pomocy dla ubezpieczonych oraz świadczenia assistance podróżnego realizowane są przez firmę Europ Assistance Polska.

Travix International to największe internetowe biuro podróży w Holandii, które działa na europejskim i światowym rynku turystycznym poprzez bogate portfolio stron internetowych, umożliwiających sprzedaż lotów, rezerwację hotelu oraz wynajem samochodów. W Polsce klienci Travix mogą nabyć pakiety ubezpieczeń turystycznych oferowanych przez AIG na stronie BudgetAir.com/pl_pl.

Klienci biura, którzy podczas podróży zagranicznej ulegli nieszczęśliwemu wypadkowi lub nagłemu zachorowaniu, uzyskują dostęp do ubezpieczenia kosztów leczenia oraz usług assistance podróżnego, które realizowane są przez Europ Assistance Polska. Polisa dostępna jest w dwóch wariantach. Pierwszy z nich obejmuje pakiet podróżny. Drugi dodatkowo uzupełniony jest o ubezpieczenie
na wypadek rezygnacji z podróży.

Ubezpieczenie podróżne AIG zapewnia kompleksową i profesjonalną pomoc niezbędną w nagłych sytuacjach, taką jak np. zorganizowanie i pokrycie kosztów wizyty u lekarza, pobytu w szpitalu, a także transport medyczny z każdego miejsca na świecie oraz przeprowadzenie akcji ratowniczej w górach (do 2500 euro). Klienci biura podróży Travix mogą również liczyć m.in. na wsparcie w przypadku konieczności wcześniejszego powrotu, czy też kontynuacji i przedłużenia zaplanowanej podróży. Pakiet oferuje możliwość przedłużenia ochrony ubezpieczeniowej w sytuacjach nagłych do 48 godzin. Ubezpieczenie zapewnia także pomoc prawną i przekazywanie pilnych informacji.

Bardzo nas cieszy podpisanie umowy z internetowym biurem podróży Travix. Jak wskazuje międzynarodowy charakter naszej współpracy, zapewniamy klientom szeroką ochronę ubezpieczeniową na wszystkich kontynentach. Co równie ważne, klienci mają możliwość dostosowania ubezpieczeń do swoich potrzeb. Oferujemy wsparcie zarówno podróżującym w pojedynkę, jak i rodzinom oraz grupom podróżnych” – powiedziała Anna Wieconkowska, East Zone Travel Manager w firmie AIG.

„Coraz więcej osób organizuje podróż na własną rękę. Klienci chętnie korzystają z usług internetowych biur podróży i poszukują informacji w serwisach turystycznych. Z tej perspektywy współpraca z biurem podróży Travix poszerza dostępność naszych polis w różnych krajach, a sprawna organizacja pomocy jest możliwa dzięki współpracy z zaufanym partnerem, którym jest dla nas Europ Assistance” – dodaje Anna Wieconkowska.

Pakiet ubezpieczeń zapewnia m.in. ochronę rzeczy osobistych podczas podróży zagranicznej. Ubezpieczenie bagażu podróżnego przyda się w przypadku jego zaginięcia, uszkodzenia czy kradzieży. Ponadto w przypadku opóźnienia lotu lub opóźnienia bagażu o co najmniej 4 godziny ubezpieczonemu zostaną zwrócone niezbędne koszty, które musiał ponieść w związku z zaistniałym zdarzeniem,
np. koszty zakupu artykułów pierwszej potrzeby, jedzenia lub noclegu.

Jeżeli ubezpieczony będzie zmuszony zrezygnować z wykupionych wcześniej wakacji, polisa ubezpieczeniowa zapewni mu pokrycie związanych z tym kosztów. Ubezpieczeniu podlegają koszty, jakimi klient zostałby obciążony przez organizatora imprezy w związku z odwołaniem lotu. Ubezpieczony może także liczyć na zwrot kosztów usług, które nie mogą być przez niego wykorzystane, takich jak np.: koszty podróży i zakwaterowania, koszty wycieczek, zwiedzania i zajęć, oraz koszty wiz. W tych przypadkach wydatki zwracane są maksymalnie do wysokości 5 000 euro.

„Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie polisami ubezpieczenia turystycznego. Przybywa też osób, które korzystają ze świadczeń assistance. Zawsze rekomendujemy podróżującym wybór polisy z szerokim zakresem świadczeń. Gwarantuje to pomoc w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, które mają miejsce podczas wakacji i pokryje nawet bardzo wysokie koszty np. leczenia” – mówi Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy Europ Assistance Polska.

Ubezpieczenia turystyczne AIG  dostępne są również na stronach internetowych biura podróży Travix działających w innych krajach europejskich: Austrii, Belgii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii.

W Polsce ubezpieczenia podróżne oferowane przez AIG można nabyć m.in. na stronie www.aig.pl/travel, a także w tradycyjnych i internetowych biurach podróży. Ubezpieczenia AIG oferowane są przez największe portale internetowe specjalizujące się w sprzedaży biletów lotniczych oraz imprez turystycznych, jak i na stronach internetowych wielu linii lotniczych. Są również proponowane przez brokerów ubezpieczeniowych, agentów turystycznych oraz biura podróży.