You are here

Tańsze ubezpieczenie z dobrą historią kredytową

Biuro Informacji Kredytowej we współpracy z Europ Assistance Polska i BeforeYouGo przygotowało dla swoich klientów promocyjne pakiety ubezpieczeń. Wszystkie osoby z dobrą historią kredytową w BIK mają zagwarantowane zniżki na zakup ubezpieczenia turystycznego, rowerowego, car assistance i home assistance.

Każda osoba, która chociaż raz zaciągnęła kredyt lub wzięła pożyczkę, rozpoczęła budowanie swojej historii kredytowej. Biuro Informacji Kredytowej gromadzi i udostępniania informacje o tym, jak uczestnicy rynku – osoby fizyczne oraz podmioty gospodarcze, spłacają swoje zobowiązania kredytowe. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi, które przekazują do BIK informacje o udzielanych i spłacanych kredytach oraz pożyczkach, możliwe jest monitorowanie historii kredytowej każdego z nas. Na podstawie historii kredytowej kredytobiorcy, BIK wylicza ocenę punktową. Ma na nią wpływ wiele czynników, jednak największe znaczenie ma terminowość spłacania rat kredytowych. Punkty prezentowane są dodatkowo w formie gwiazdek (1-5 gwiazdek). Im więcej gwiazdek BIK, tym lepszy scoring oraz wyższa wiarygodność kredytowa.

Ubezpieczenie na 5 gwiazdek

Właśnie dla klientów z najlepszą historią kredytową, posiadających 4 i 5 gwiazdek oceny punktowej, BIK we współpracy z partnerami proponuje specjalne oferty ubezpieczeń ze zniżką, które dowodzą, że posiadanie pozytywnej historii kredytowej po prostu się opłaca.

- Proponując naszym klientom zniżki na oferty partnerów, chcemy udowodnić, że pozytywna historia kredytowa to nie tylko szansa na uzyskanie kolejnego kredytu, ale również realne korzyści w innych obszarach, np. ubezpieczenia czy produkty assistance – mówi Marcin Gozdek, Dyrektor Departamentu Rynku Detalicznego w Biurze Informacji Kredytowej.

- Warto więc dbać o  pozytywną historię kredytową, a tym samym o swoją wiarygodność finansową. Klient wiarygodny finansowo, to osoba, której można zaufać i zaoferować konkretne rabaty. Z oferty może skorzystać klient, który założy konto w portalu BIK.pl
i sprawdzi w swoim raporcie ocenę punktową oraz liczbę gwiazdek, wymaganą do skorzystania z oferty
– dodaje Marcin Gozdek.

Klienci mogą skorzystać z 20% zniżki na ubezpieczenie „Pomoc Rowerowa”, które zapewnia profesjonalną i kompleksową pomoc w razie awarii lub uszkodzenia roweru, nieszczęśliwego wypadku lub kradzieży z włamaniem. Z kolei Pomoc w Domu i Pomoc na Drodze to assistance, który Klienci mogą zakupić ze zniżką 10%. Pakiety te przydadzą się w sytuacji awarii pralki, popsutego telewizora, pękniętej opony, czy problemów z silnikiem auta.

Assistance to realna pomoc, na której można polegać  w przypadku zdarzenia, które jest objęte ubezpieczeniem. Polega ona na zorganizowaniu i pokryciu kosztów natychmiastowej, konkretnej pomocy, potrzebnej w danym przypadku.

Zarówno Pomoc w Domu, jak i Pomoc na Drodze dostępne są w trzech wariantach. Assistance domowy gwarantuje pomoc m.in. ślusarza, hydraulika, elektryka, technika urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych. W ramach assistance samochodowego Klienci mogą liczyć na pomoc w każdy miejscu w Polsce lub Europie, w tym m.in. na usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie auta, dostarczenie paliwa, czy pomoc przy wymianie opon.

Dzięki przygotowanej ofercie ubezpieczenia, Klienci mogą dopasować produkt do swoich potrzeb i otrzymać gwarancję realnej pomocy, zawsze wtedy, gdy tego potrzebują. Mając pod ręką polisę ubezpieczenia assistance, zyskujemy poczucie bezpieczeństwa i możemy liczyć na szybkie wsparcie wykwalifikowanych specjalistów – mówi Urszula Szwarc, Zastępca Dyrektora Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska

Z kolei dla osób, które lubią podróżować, przygotowana została specjalna zniżka (30%) na ubezpieczenie turystyczne od BeforeYouGo. Ubezpieczenie jest pomocne dla wszystkich osób, które wybierają się w podróż zagraniczną. Klienci mogą liczyć na pomoc w sytuacji nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, a także w sytuacji zgubienia bagażu. Ponadto objęci zostają ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC). Oferta dostępna jest w trzech wariantach Eco, Premium i VIP. Ubezpieczenie można kupić w specjalnej aplikacji, która pozwala zawierać polisy w szybki i łatwy sposób, a to wszystko z poziomu telefonu komórkowego.

Aplikacja BeforeYouGo to najszybszy i najprostszy sposób, aby ubezpieczyć się na czas podróży zagranicznej.  Aplikacja została przygotowana specjalnie z myślą o osobach, które chciałyby w prosty sposób, bez konieczności wypełniania pliku dokumentów, zakupić ubezpieczenie turystyczne. Dzięki BeforeYouGo można w każdej chwili kupić polisę za pomocą urządzenia mobilnego – dodaje Krzysztof Michałek z BeforeYouGo Sp. z o.o.

Oferta produktowa została przygotowana przez Europ Assistance Polska, która ma ponad 20- letnie doświadczenie w świadczeniu usług assistance na polskim rynku. Firma od dwóch dekad niesie pomoc w każdej sytuacji związanej z życiem codziennym swoich Klientów, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Osoby, które zakupią polisę, mogą skorzystać z pomocy w bardzo prosty sposób, wystarczy jeden telefon do Centrum Alarmowego. Szkodę można zgłosić 24 h na dobę, 365 dni w roku, z każdego miejsca na świecie. Koordynatorzy Pomocy, dokonają weryfikacji polisy oraz zaproponują i zorganizują odpowiedni rodzaj pomocy.