You are here

Sukces akcji krwiodawstwa. Ponad 23 litry krwi zebrane!

Każdego lata szpitale zmagają się z problemem niskiego poziomu zapasów krwi. 
Europ Assistance Polska nie będąc obojętna na wskazane braki wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie 20 lipca 2018r. zorganizowała zbiórkę krwi. Specjalny bus RCKiK stanął przy siedzibie firmy na parkingu Emparku. Krew oddały 52 osoby i zebrano ponad 23 litry krwi.

Krew jest „lekiem” ratującym życie, którego nie można zastąpić. Jej wartość doceniamy dopiero w obliczu tragedii swojej lub bliskich. Wakacje to trudny czas dla regionalnych stacji krwiodawstwa. Przybywa wypadków, brakuje nie tylko rzadkich grup krwi, ale też tych najpopularniejszych. Latem szpitale ograniczają liczbę planowanych zabiegów operacyjnych, a stacje krwiodawstwa apelują o oddawanie krwi.

Europ Assistance Polska nie będąc obojętna na tak ważne potrzeby społeczne kolejny raz
przyłączyła się do akcji krwiodawstwa. Już od rana przed siedzibą firmy ustawiła się długa kolejka kandydatów na krwiodawców. Krew mogli oddać nie tylko pracownicy Europ Assistance Polska, ale również inne osoby, które oddając krew zechciały pomóc wszystkim tym, którzy jej potrzebują. Akcję możemy uznać za szczególnie udaną, wspólnie udało nam się zebrać ponad 23 litry krwi.

Europ Assistance Polska od 2009 roku wspiera Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i promuje ideę krwiodawstwa.

- Zdrowie to jeden z bardzo ważnych aspektów, na które zwracamy uwagę w naszej firmie.  To jeden z czterech głównych obszarów, obok Podróży, Domu i Rodziny oraz Samochodu, w którym realizujemy nasze usługi pomocy. Nie pozostajemy więc obojętni na potrzeby innych, szczególnie w tej sferze społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspierając Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w szerzeniu idei honorowego oddawania krwi, wspieramy też wspaniałą ideę ludzkiej solidarności i pomocy potrzebującym, wymagającej tak szczególnego daru. Traktujemy to jako zaszczyt i przywilej – mówi Ryszard Grzelak, Prezes Zarządu Europ Assistance Polska. 

Oddawanie krwi jest istotne dla zdrowia i życia wielu pacjentów. Niestety nie zawsze o tym pamiętamy. Warto odwiedzać regularnie stronę www.rckik-warszawa.com.pl, gdzie w czytelny sposób przedstawiony jest aktualny stan rezerw krwi.

 

Każdego lata szpitale zmagają się z problemem niskiego poziomu zapasów krwi. Europ Assistance Polska nie będąc obojętna na wskazane braki wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie 20 lipca 2018r. zorganizowała zbiórkę krwi. Specjalny bus RCKiK stanął przy siedzibie firmy na parkingu Emparku. Krew oddały 52 osoby i zebrano ponad 23 litry krwi.