You are here

Prawie 10 litrów krwi zebrane!

Każdego lata szpitale zmagają się z problemem niskiego poziomu zapasów krwi. Szczególnie teraz, w trakcie pandemii, oddawanie krwi i zabezpieczanie jej zasobów jest niezwykle ważne. Europ Assistance Polska wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie 21 sierpnia 2020 roku zorganizowała kolejną już zbiórkę krwi. Specjalny bus RCKiK stanął przy siedzibie firmy na parkingu EMparku. Krew oddało 21 osób i zebrano prawie 10 litrów krwi.

Krew jest lekiem ratującym życie, którego nie można zastąpić! Jej wartość doceniamy dopiero w obliczu tragedii swojej lub bliskich. W wielu przypadkach tylko dzięki niej możliwy jest powrót do zdrowia. Krew można oddawać bez uszczerbku dla zdrowia, ratując innym życie.

Co roku transfuzji krwi potrzebują setki ludzi. Jednorazowo od krwiodawcy pobierane jest 450 ml. Warto jednak podkreślić, że do operacji serca (np. operacja wszczepiania pomostów naczyniowych – bypass) potrzeba aż 6 jednostek krwi, a do przeszczepu wątroby nawet 20. Najwięcej krwi potrzebują ofiary wypadków drogowych (urazy wielonarządowe, masywne krwotoki), nawet 50 jednostek. Przy tak dużym zapotrzebowaniu, ważne jest zapewnienie bezpiecznych rezerw krwi, a do tego niezbędni są Krwiodawcy i ich donacje.

Europ Assistance Polska od 2009 roku wspiera Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W kwietniu tego roku krew oddawali nasi pracownicy w siedzibie RCKiK w Warszawie. 21 sierpnia do oddania krwi w mobilnym punkcie RCKiK zaprosiliśmy nie tylko naszych pracowników, ale również pracowników firm i instytucji sąsiadujących z biurem Europ Assistance Polska. Cieszymy się, że w tym trudnym okresie pandemii COVID-19 nasza akcja krwiodawstwa zakończyła się po raz kolejny sukcesem. Zebraliśmy 10 litrów krwi.  Jesteśmy zaangażowani w promowanie krwiodawstwa od ponad dekady. Wspierając Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, wspieramy wspaniałą ideę ludzkiej solidarności i pomocy potrzebującym, wymagającej tak szczególnego daru. Traktujemy to jako zaszczyt i przywilej realizować inicjatywę, która ma również pozytywny wpływ na wizerunek branży assistance, której głównym powołaniem jest niesienia pomocy potrzebującym – mówi Ryszard Grzelak, Prezes Zarządu Europ Assistance Polska.