You are here

Pomoc assistance dla Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. W tym wyjątkowym dniu warto pomyśleć jak najlepiej zadbać o seniorów. Europ Assistance Polska proponuje pakiety usług pomocnych Senior Assistance, gwarantującego osobom starszym między innymi pomoc w domu.

Rynek 60+

Z roku na rok rośnie liczba osób starszych (60+) w Polsce. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, w 2012 roku było w Polsce 7 934 021 obywateli w wieku powyżej 60 lat. Prognozy GUS-u pokazują, że liczba tych osób będzie sukcesywnie rosła. Już w 2015 roku, przewiduje się, że w Polsce będzie 8 620 381 seniorów, a do 2035 roku ich liczba ma wynieść 10 807 961. Dane te jednoznacznie pokazują, w jakim kierunku rozwijać się będzie rynek produktów i usług, by sprostać oczekiwaniom konsumentów w tej grupie wiekowej. Choć już dziś można znaleźć propozycje, które zaspokajają potrzeby seniorów i dają im poczucie bezpieczeństwa. Jedną z nich może być pakiet assistance dostosowany do potrzeb osób starszych.

Pakiet skrojony na potrzeby osób starszych

Senior Assistance to pakiet całodobowej, nieodpłatnej pomocy medycznej, a także pomocy w domu. W ramach programu, klienci mają do dyspozycji pomoc profesjonalistów: lekarza, specjalisty z zakresu napraw domowych i wielu innych. Dobór świadczeń w programach skierowanych do tej grupy docelowej został dokładnie przeanalizowany biorąc pod uwagę specyficzne potrzeby starszych klientów. W ramach assistance medycznego, osoby starsze mogą liczyć na nieodpłatną wizytę lekarza pierwszego kontaktu lub pielęgniarki. W razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania poinformowani o tym konsultanci zorganizują transport do szpitala, a także transport powrotny do miejsca zamieszkania. Ponadto, starsi klienci mogą liczyć na kompleksową pomoc po hospitalizacji, w ramach której Europ Assistance Polska oferuje opiekę pielęgniarską, pomoc domową, a także zakup i dostarczenie artykułów spożywczych i lekarstw. Wśród wielu przydatnych świadczeń, znajduje się również nieodpłatna organizacja procesu rehabilitacji, wypożyczenia lub zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, a także organizacja wizyty u lekarza specjalisty i dostęp  do całodobowej infolinii medycznej, w ramach której mogą oni również skonsultować swój stan zdrowia z dyżurującym lekarzem.

Dla starszych klientów opracowany został również program pomocy domowej, który zapewnia całodobową pomoc w razie nieprzewidzianych zdarzeń w miejscu zamieszkania. Obejmuje on swoim zakresem nie tylko takie zdarzenia, jak zalanie, czy pożar, ale również bardziej prozaiczne, acz stanowiące duże wyzwanie dla starszych osób awarie, miedzy innymi; awaria sprzętu RTV / AGD, zatrzaśnięcie zamków, pomoc w transporcie bądź przechowaniu mienia, a także opieka nad zwierzętami domowymi.

Prezent w postaci pakietu Senior Assistance, podarowany  babci i dziadkowi z okazji ich święta może być bardzo przydatny. Dzięki całodobowo dostępnemu Centrum Alarmowemu dziadkowie będą mogli samodzielnie skorzystać z pomocy firmy assistance, co da seniorom poczucie niezależności i bezpieczeństwa.