You are here

Podsumowanie majówki od Europ Assistance Polska

Długi tydzień majowy dobiegł już końca. Dzięki wyjątkowo korzystnej aurze wiele osób zdecydowało się spędzić  ten czas w Polsce. Jednak amatorzy zagranicznych podróży również nie pozostawali w tyle. W tym roku najczęściej wybieranymi wśród podróżujących kierunkami były Włochy, Hiszpania i Turcja. Zarówno ubezpieczyciele, jak i asystorzy mieli w tym okresie dużo pracy.

Na majówkę za granicę

Coraz częściej na majówkę wybieramy kierunki, które mogą zagwarantować nam ładną pogodę. Chętnie wyjeżdżamy za granicę, szczególnie gdy wiemy, że nasz urlop potrwa dłużej niż 3 dni. Popularnymi destynacjami wśród Polaków są Włochy i Hiszpania. W tym roku również znalazły się one na szczycie tabeli najczęściej odwiedzanych miejsc. Jednak, jak wynika z danych Europ Assistance Polska, entuzjaści podróży spędzali urlop majowy również w takich krajach jak Turcja, Tajlandia, Grecja czy USA.

Ci, którzy na majówkę pojechali samochodem, zawitali głównie do naszych sąsiadów. W czołówce popularności znalazły się Niemcy, na drugim miejscu była Holandia
i Czechy, a trzecie zajęły Włochy wraz ze Słowacją. W tyle nie pozostała również Austria oraz Chorwacja, ta ostatnia była w tym roku chętniej odwiedzana niż rok temu.

Popularne świadczenia

Podczas tegorocznej majówki prym wiodły dwa środki transportu, samochód i samolot. Klienci, którzy wybrali jazdę autem, chętnie korzystali z takich świadczeń jak kontynuacja podróży, auto zastępcze oraz zakwaterowanie w hotelu na czas naprawy pojazdu.

Wśród osób, które na majówkę poleciały samolotem usługami, stanowiącymi przewagę były hospitalizacja oraz repatriacja. Natomiast do najczęściej zgłaszanych przez klientów zachorowań należały przeziębienia i zatrucia, które są typowe dla sezonu wiosenno – letniego.  Majówkowicze spędzający urlop w Polsce korzystali głównie
z wizyt domowych i teleporad.

Polacy coraz częściej korzystają z assistance

W tym roku w samym obszarze assistance samochodowego, Europ Assistance Polska odnotowała ponad 40% więcej zgłoszeń w porównaniu do ubiegłego roku. Liczba obsłużonych spraw w Polsce wyniosła prawie 4000, a we wspomnianych już Niemczech 63 (jest to o 30% więcej vs. 2023 rok).

Na linii travel obsłużono podobną liczbę zgłoszeń zagranicznych i krajowych. 418 zdarzeń miało miejsce poza granicami Polski, a 413 w naszym kraju. Z roku na rok widzimy, że liczba spraw, które do nas trafiają, jest coraz większa. Dotyczy to zarówno okresu wakacyjnego, jak i krótszych wyjazdów typu ferie zimowe czy właśnie majówka. Bardzo cieszy nas to, że Polacy są coraz bardziej świadomi i chętniej korzystają z usług assistance. Troska o własne zdrowie jest najważniejsza – komentuje Katarzyna Jegumieńczyk, Zastępca Managera Operacyjnego, Platforma Medical & Travel w Europ Assistance Polska.

 

Wszystkie dane pochodzą ze statystyk Europ Assistance Polska za okres 29.04-05.05.2024 r.