You are here

Nowa aplikacja webowa od Europ Assistance

Europ Assistance Polska udostępniła nowe narzędzie dla Multiagentów. Przy jego pomocy będą mogli szybko wyliczyć składkę assistance samochodowego i znaleźć dla klienta najkorzystniejszą ofertę.

Pomocna dłoń dla agenta

Głównym zadaniem aplikacji jest pomoc agentowi w sprawnym dopasowaniu oferty do wymagań klienta. Na podstawie zaledwie kilku danych, takich jak obszar ochrony, okres ubezpieczenia i informacje o pojeździe (marka, model, rok produkcji) sprawnie wyliczymy składkę ubezpieczenia samochodowego. Po wpisaniu niezbędnych danych wyświetlą się propozycje 3 wariantów. Agent w łatwy sposób będzie mógł porównać ze sobą oferty, przeanalizować z klientem ich szczegóły i dobrać tą, która jest najkorzystniejsza cenowo, jak i zakresowo.

Przyjazny interfejs użytkownika

Dużym atutem tej aplikacji jest przejrzystość użytkowania. Już na pierwszy rzut oka widać, czy coś należy zaznaczyć, czy może wybrać z rozwijanej listy. Posługiwanie się tym narzędziem jest bardzo intuicyjne i zapewnia dobry UX[1].

Już na etapie projektowania naszej aplikacji webowej wiedzieliśmy, że musi spełniać dwa główne założenia, jakimi są oszczędność czasu i prostota użytkowania. Dlatego stworzyliśmy nieskomplikowane narzędzie, które na podstawie kilku danych, jest w stanie wyliczyć składkę ubezpieczeniową. Jest to duże udogodnienie zarówno dla agenta, jak i klienta – mówi Andrzej Stańczyk Menadżer ds. Współpracy z Pośrednikami.

Ubezpieczenie Car Assistance i web apka – duet szyty na miarę

Car Assistance to konkurencyjny produkt na rynku ubezpieczeń. Przedmiotem umowy jest ochrona od ryzyka wypadku drogowego, awarii i kradzieży samochodu osobowego. Obejmuje pojazdy nie starsze niż 18 lat i dostępna jest w 3 wariantach. Każdy z nich gwarantuje holowanie pojazdu po wypadku lub awarii, naprawę, lub wymianę opon, czy szyb, jak również usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia. Dodatkowo wariant drugi i trzeci zapewnia samochód zastępczy od 3 do 14 dni
w zależności od rodzaju zdarzenia (awaria, wypadek, kradzież). Ponadto wariant trzeci został rozszerzony o:

  • pokrycie kosztów naprawy pojazdu po awarii,
  • kalibrację szyb,
  • sezonową wymianę opon,
  • usługę door to door,
  • pomoc finansową w przypadku kradzieży auta.

Ubezpieczenie Car Assistance jest produktem dostosowanym do potrzeb klienta. Ma on możliwość doboru okresu ochrony w zależności od potrzeb. Opcja krótkoterminowa (9, 16, 30 dni) polecana jest dla osób jadących na krótki urlop, czy city break. Natomiast dla tych, którzy potrzebują dłuższej ochrony, dostępna jest wersja roczna.

Produkt opracowany przez naszą firmę jest gotową ofertą dla multiagencji. Posiada atrakcyjne ceny pakietów przy zachowaniu równie atrakcyjnych prowizji – podkreśla Ryszard Grzelak, Prezes Zarządu Europ Assistance Polska - Ubezpieczenie dostępne jest w 3 wariantach, a  zakres ich świadczeń jest bardzo szeroki. Dlatego, aby ułatwić pracę agentom, stworzyliśmy specjalną aplikację webową – dodaje Ryszard Grzelak.

Podsumowanie

Ubezpieczenie car assistance i aplikacja webowa uzupełniają się wzajemnie i stanowią gotowe narzędzie do pracy pośrednika ubezpieczeniowego. Multiagent w szybki
i łatwy sposób wyliczy składkę oraz przedstawi klientowi ofertę. Będzie mógł zaprezentować warianty ubezpieczenia wraz z przejrzystym porównaniem ich zakresów. Łatwość korzystania z tego narzędzia sprawia, że będzie on pomocną dłonią dla każdego agenta.

Jesteś właścicielem multiagencji i chciałbyś poszerzyć swoją ofertę? Skontaktuj się z nami pisząc na adres: handlowy@europ-assistance.pl.

[1] User Experience – doświadczenia użytkownika podczas interakcji z danym narzędziem, stroną www i innym produktem cyfrowym.