You are here

Na wypadek za granicą – warto mieć ubezpieczenie

Collision Damage Waiver – ubezpieczenie kaucji - to najnowsze ubezpieczenie od Europ Assistance Polska dystrybuowane przez KioskPolis.pl Stworzone dla osób poruszających się wynajętym samochodem w kraju i zagranicą. Polisa zapewnia ochronę na wypadek kradzieży pojazdu lub uszkodzenia go w wyniku kolizji, skutkujących utratą całości lub części kaucji. Zawarcie ubezpieczenia jest możliwe przed odebraniem wynajętego pojazdu z wypożyczalni. 

Przedmiotem ubezpieczenia jest ryzyko utraty części lub całości kaucji z zawartej umowy najmu samochodu. Jeżeli podczas jazdy dojdzie do uszkodzenia auta w wyniku wypadku komunikacyjnego, wypożyczalnia zatrzyma wpłaconą kaucję. Ten sam problem pojawi się, jeżeli wynajęty pojazd zostanie skradziony. Dlatego przed podpisaniem umowy najmu warto zadbać o dobre ubezpieczenie kaucji.

Polisa dostępna jest w dwóch wariantach Podstawowym i Rozszerzonym.

W ramach ubezpieczenia klient może liczyć na wypłatę odszkodowania z tytułu:

  • Udziału własnego od szkód i kradzieży 
  • Opłaty za późny odbiór pojazdu i poniesionych przez to kosztów dodatkowych powstałych na skutek opóźnień lotu powyżej 2h 
  • Opłaty za utratę lub uszkodzenia kluczyków do pojazdu 
  • Opłaty za zatankowania auta niewłaściwym paliwem i konieczności czyszczenia silnika, układu paliwowego, czy holowania pojazdu 
  • Opłaty za rozładowania akumulatora i konieczności wezwania pomocy drogowej 

Dodatkowo w wariancie Rozszerzonym, klient ma zagwarantowany zwrot kosztów wypożyczenia auta zastępczego.

Górna suma odpowiedzialności Ubezpieczyciela wynosi 5 000 EUR. W ubezpieczeniu nie obowiązuje żaden dodatkowy udział własny Ubezpieczonego. 

Ochrona nie obejmuje sytuacji, jeżeli do zdarzenia doszło w wyniku celowego działania wynajmującego. 

Podczas zagranicznych wakacji Polacy oprócz wypoczynku na plaży, wybierają też lokalne wycieczki i zwiedzanie. Często w tym celu wynajmują samochód.  Wynika to głównie z wygody i swobody, jaką daje możliwość przemieszczania się autem. Ubezpieczenie oferowane w lokalnych wypożyczalniach jest niejednokrotnie bardzo drogie i trudno nam zweryfikować jego warunki. Właśnie dlatego warto wyposażyć się w polisę opartą na czytelnych i zrozumiałych zasadach odpowiedzialności, która zagwarantuje pomoc i zwrot poniesionych kosztów, gdy dojdzie do uszkodzenia pojazdu lub jego kradzieży   – mówi Krzysztof Zaborowski, Senior Key Account Manager w Europ Assistance Polska.  

Wdrożenie nowego ubezpieczenia to efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju oferty dla naszych klientów indywidualnych i partnerów. Pokazuje to, że KioskPolis może być dostawcą technologii nie tylko dla partnerów zajmujących się dystrybucją produktów, ale również dla ubezpieczycieli. Dostarczyliśmy w bardzo krótkim czasie elastyczne rozwiązanie umożliwiające wprowadzenie nowego produktu. Przeprowadziliśmy analizę w zagranicznych wypożyczalniach, w krajach najczęściej odwiedzanych przez Polaków. Cena ubezpieczenia Europ Assistance jest niższa nawet do 50%. Z kolei oferowana SU 5 000 EUR jest zdecydowanie jedną z najwyższych. Dodam, że Ubezpieczenie Kaucji można kupić będąc już za granicą. Cały proces zajmuje mniej niż minutę - dodaje Wojciech Fronckiewicz, CEO w KioskPolis.  

Ubezpieczenie swoim zakresem obejmuje cały świat. Wyjątek stanowią państwa i terytoria objęte całkowitym embargiem i sankcjami (Afganistan, Białoruś, Birma (Mjanma), Iran, Korea Północna, Kuba, region Krymu oraz Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej (terytorium Ukrainy okupowane przez Federację Rosyjską), Rosja, Syria, Wenezuela) 

Ubezpieczenie Kaucji w wynajętym pojeździe można znaleźć na stronie: https://kioskpolis.pl/