You are here

Karta Millennium Alfa w Banku Millennium

Po dużym sukcesie karty Millennium Impresja skierowanej do kobiet, Bank Millennium wprowadził do oferty kartę kredytową adresowaną do mężczyzn. Millennium Alfa to karta kredytowa z opcjonalnym pakietem usług assistance przydatnych w męskim świecie, realizowanych przez Europ Assistance Polska. Posiadacze karty Millennium Alfa zyskują także zwrot części wydatków, dokonanych nią w sklepach należących do Partnerów karty.

Millennium Alfa to karta kredytowa, której posiadacze mogą   korzystać z szerokiego zakresu usług assistance. Oferta Banku Millennium adresowana jest do panów, a zakres usług assistance został tak  zaprojektowany, by wspierać mężczyzn nie tylko w awaryjnych sytuacjach, ale także w codziennym życiu. Do ich dyspozycji są usługi assistance medycznego, samochodowego, domowego, a także szeroki zakres usług organizacyjnych i informacyjnych. Klienci Banku Millennium wraz z kartą otrzymają także numer do całodobowo dostępnego Centrum Alarmowego.

Z assistance medycznego posiadacze karty będą mogli skorzystać w razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania. Warto dodać, że ubezpieczeniem objęty jest nie tylko sam posiadacz karty Alfa, ale również członkowie jego rodziny i to oni również mogą skorzystać z wizyty lekarza, dostarczenia leków lub sprzętu rehabilitacyjnego, transportu medycznego czy opieki pielęgniarskiej po hospitalizacji. Pakiet przewiduje także pomoc dla dzieci posiadacza karty Alfa, w postaci korepetycji czy wizyty lekarza pediatry.

Klienci posiadający kartę Millennium Alfa mogą korzystać także z assistance samochodowego.  Zgodnie z wynikami Ogólnopolskiego Badania Assistance, usługi holowania i pomocy drogowej są według Polaków (87%) najbardziej użyteczne, nie mogło zatem ich zabraknąć w Pakiecie Assistance Alfa Banku Millennium. Zmotoryzowani klienci mogą liczyć na bezpłatną pomoc w razie awarii, przebitej opony, braku paliwa, kradzieży samochodu, rozładowania akumulatora czy zatankowania niewłaściwego paliwa. Pakiet ten został wzbogacony również o usługi organizacji procesu rehabilitacji po wypadku drogowym.

Polacy pytani podczas Ogólnopolskiego Badania Assistance o to z czyjej pomocy korzystają, gdy coś zepsuje się w domu, w większości (51%) wskazali specjalistę od napraw. Samodzielnych napraw dokonuje zaledwie 19% pytanych mężczyzn. Karta Millennium Alfa daje dostęp do szerokiego zakresu specjalistów w ramach assistance domowego. W razie awarii sprzętu RTV/AGD/PC bądź w razie uszkodzenia mienia na skutek kradzieży z włamaniem, zalania, pożaru lub innego zdarzenia losowego, klienci mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy fachowców.

Poza atrakcyjnym pakietem usług assistance, karta Millennium Alfa daje dostęp do szeregu innych korzyści. Zakupy w sklepach należących do Partnerów karty Millennium Alfa zapewniają zwrot 5%* wartości wydatków dokonanych kartą – to oszczędność nawet do 760 zł* rocznie.

Partnerzy karty kredytowej Millennium Alfa oferują szereg produktów i usług, z których mężczyźni korzystają w codziennym życiu:

 • wyposażenie domu: Leroy Merlin
 • części samochodowe: Inter Cars (wyłącznie zakupy online na www.motointegrator.pl)
 • rozrywka: salony Empik, Cinema City
 • sport i rekreacja: GO Sport
 • podróże: Travelplanet.pl
 • biżuteria i kosmetyki: Apart, Sephora.

Ponadto, posiadacze karty Millennium Alfa mogą czerpać z niej korzyści w codziennym życiu:

 • Wystarczy pięć razy w miesiącu zapłacić za zakupy kartą Millennium Alfa, aby nie płacić za jej posiadanie.
 • Kwotę wydatków dokonanych kartą można wygodnie rozłożyć na korzystne raty i spłacić je bez odsetek. Z programu „Wygodne Raty 0%” klienci mogą skorzystać raz w roku, do kwoty 3000 zł, a spłatę rozłożyć nawet na 24 miesiące.
 • Okres bezodsetkowy dla płatności w sklepach oraz wypłat gotówki z bankomatów wynosi do 51 dni. Dodatkowo klienci sami wybierają dzień spłaty karty (mając do wyboru sześć okresów rozliczeniowych).
 • Atrakcyjne rabaty w ramach programu „Inspiracje” w blisko 1000 punktów handlowo-usługowych oraz sklepów internetowych.
 • Bogate pakiety ubezpieczeń: „Bezpieczna Karta” oraz „Ubezpieczenie Podróży Zagranicznych”.

Karta kredytowa Millennium Alfa jest dostępna w ofercie Banku Millennium od 19 grudnia 2014 roku.