You are here

GSU z ofertą ubezpieczeniową dla najmłodszych

GSU we współpracy z Europ Assistance Polska przygotowało nowy produkt, skierowany do najmłodszych klientów. Edupolisa.pl to oferta, która oprócz standardowej ochrony Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) obejmuje także wsparcie w przypadku NW i nagłego zachorowania, ochronę dziecka w sieci, a także organizację atrakcji dla dziecka i wsparcie rodzica.

Dzieci i młodzież już wkrótce wrócą do szkół i przedszkoli. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego warto pomyśleć o ich bezpieczeństwie i wyposażyć dziecko w polisę NNW. Ubezpieczenie edupolisa.pl zostało przygotowane w taki sposób, aby dostosować ochronę do potrzeb i oczekiwań rodziców, niezależnie od tego, czy dziecko uczęszcza do żłobka, przedszkola, czy szkoły. Ubezpieczenie chroni dziecko na każdym etapie edukacji, a także podczas dodatkowej aktywności.

Szkolny alfabet ubezpieczeniowy

Ubezpieczenie NNW w wersji podstawowej przewiduje ochronę życia i zdrowia dziecka w wieku od 5 miesiąca do 21 roku życia na terenie całego świata. Polisa dostępna jest w kilku wariantach, dzięki czemu rodzice mogą sami zdecydować, na jaką sumę ubezpieczeniową nabędą ochronę dla swojego dziecka. W ramach pakietu podstawowego zabezpieczone są również zdarzania, które mają związek z uprawianiem sportów wyczynowych, zarówno w placówce oświatowej, jak i poza nią.

A jak Assistance

Dodatkowo, poza wypłatą świadczeń finansowych oferta obejmuje szeroki zakres świadczeń assistance, w sytuacji nieszczęśliwego wypadku czy nagłego zachorowania. Obok organizacji wizyty lekarza czy pielęgniarki oraz przewozu dziecka do placówki medycznej, ubezpieczenie zapewni również konsultacje psychologiem, a także opiekę nad dzieckiem w domu. Rodzice będą mogli skorzystać również z dodatkowych korepetycji czy zwrotu kosztów wycieczki, gdy dziecko z powodu NW lub w wyniku nagłego zachorowania nie może chodzić do szkoły, czy uczestniczyć w wyjeździe szkolnym. Co ciekawe polisa przyda się również w sytuacji, gdy zaplanowana wcześniej impreza urodzinowa nie mogła się odbyć z powodu pobytu dziecka w szpitalu. W takiej sytuacji, w ramach ubezpieczenia możliwe będzie zorganizowanie i pokrycie kosztów nowej imprezy urodzinowej.

B jak bezpieczny Internet

W dzisiejszych czasach duża część naszego życia odbywa się w rzeczywistości online. Niestety świadomość zagrożeń, jakie mogą pojawić się w wirtualnym świecie, jest ciągle niewystarczająca. Większość dorosłych osób ma mylne przekonanie, że w sieci jest bezpieczna. Tym bardziej warto podkreślić, na jak duże zagrożenie narażone są dzieci. Dlatego to właśnie na rodzicach spoczywa dbanie o to, by w bezpieczny sposób korzystały z internetu. Edupolisa.pl zapewnia odpowiednie wsparcie m.in. przy założeniu blokady rodzicielskiej, przeprowadzeniu monitoringu sieci i usunięciu oraz zatrzymaniu rozprzestrzeniania się publikacji na temat dziecka w Internecie, a także organizacji wizyty dziecka u psychologa.

C jak Concierge

Podstawowy pakiet ubezpieczenia zawiera również usługę Concierge, dzięki której na życzenie rodziców zespół ekspertów pomoże w organizacji biletów na koncerty i imprezy, wesprze w zakupie i dostarczeniu zabawek, gier, książek czy zorganizuje kinderbal. Bez ograniczeń rodzice mogą korzystać także z dedykowanej infolinii, która poza udzielaniem wielu cennych informacji, wesprze rodzica w temacie zdrowego odżywiania dzieci.

R jak Rehabilitacja

Często konsekwencją wypadków jest konieczność podjęcia procesu rehabilitacji, który bywa długotrwałyi kosztowny. Odpowiednia polisa wesprze rodziców również w takiej sytuacji. Pakiet dostępny w ramach edupolisa.pl pozwoli na zorganizowanie i pokrycie kosztów wizyty fizjoterapeuty w miejscu zamieszkania lub transportu i wizyty dziecka w najbliższej placówce rehabilitacyjnej. Dodatkowo rodzice mogą skorzystać z infolinii rehabilitacyjnej, a także z organizacji drobnego sprzętu rehabilitacyjnego. Często wypłata świadczenia pieniężnego nie do końca jest pomocna, ponieważ i tak nie wiemy, do którego ośrodka rehabilitacyjnego się udać lub czy ułożony plan rehabilitacji jest dla dziecka na pewno odpowiedni. Opieka i pomoc dedykowanego opiekuna rehabilitacji zdejmuje z nas ciężar samodzielnych poszukiwań ośrodka, umawiania się na wizyty, a w pełnej wersji również pokryje koszty rehabilitacji – mówi Urszula Szwarc, Zastępca Dyrektora Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.

Ś jak świadczenia dodatkowe

Klienci mogą skorzystać także z dodatkowych świadczeń, które można dokupić do pakietu podstawowego. W ramach fakultatywnego pakietu świadczeń znajduje się druga opinia medyczna, w tym tele lub wideokonsultacja z lekrzem, druga opinia medyczna krajowa, czy uzupełniająca opinia ośrodka referencyjnego. Ponadto rodzice mogą rozszerzyć zakres ochrony o świadczenia assistance na wypadek ukąszenia dziecka przez kleszcza, w tym organizacja i pokrycie kosztów wizyty u lekarza i refundacja kosztów antybiotykoterapii.