You are here

Grupa Europ Assistance przejmuje działalność MAPFRE Asistencia na Bliskim Wschodzie

30 czerwca 2022 roku Grupa Europ Assistance rozpoczęła bezpośrednią działalność operacyjną na Bliskim Wschodzie. Europ Assistance przejęła działalność MAPFRE Asistencia i stała się większościowym udziałowcem Gulf Assist, firmy z siedzibą w Bahrajnie, posiadającej spółkę operacyjną w Jordanii i oddział w Dubaju. Decyzja ta pozwoli znacząco zwiększyć zaangażowanie i obecność firmy wokół Oceanu Indyjskiego, zgodnie z międzynarodową, wieloliniową i wielokanałową strategią firmy.

Paryż, 30 czerwca 2022 r. – Grupa Europ Assistance ogłosiła nabycie od MAPFRE Asistencia 74,6% udziałów w Gulf Assist WLL z siedzibą w Bahrajnie. Gulf Assist jest również właścicielem Arab Assist WLL w Jordanii (gdzie znajduje się większość jego operacji i funkcji wsparcia) oraz posiada oddział handlowy w Dubaju.

Dzięki tej transakcji Europ Assistance staje się nowym liderem assistance na Bliskim Wschodzie – rynku, który jest zróżnicowany zarówno pod względem oferty (assistance drogowe, assistance i ubezpieczenia podróżne, ubezpieczenie telefonu komórkowego), jak i geograficznie z przychodami generowanymi w 10 krajach w regionie (m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn, Arabia Saudyjska, Kuwejt, Katar, Oman, Jordania).

Enrique Ballesteros, wcześniej dyrektor generalny Gulf Assist, będzie kierował działalnością Europ Assistance na Bliskim Wschodzie.

Rynek assistance na Bliskim Wschodzie ma duży potencjał wzrostu, zwłaszcza w sektorach ubezpieczeń, assistance w podróży i assistance motoryzacyjnego. Region ten jest rosnącym ośrodkiem turystycznym, a także siedzibą 13. największego rynku assistance samochodowego na świecie. Ponadto istnieje duży niedostatecznie obsługiwany rynek usług pomocy osobistej, które można łączyć z ofertami ubezpieczeniowymi, co daje możliwości dodatkowego wzrostu na rynku Bliskiego Wschodu.

Cieszymy się, że możemy wejść na rynek Bliskiego Wschodu, aby wspierać naszych globalnych partnerów i dalej wzmacniać nasze międzynarodowe, wieloliniowe i wielokanałowe pozycjonowanie. Tym samym dążymy do uczynienia z nas najbardziej niezawodnej firmy opiekuńczej na świecie – mówi Antoine Parisi, Dyrektor Generalny Europ Assistance Group.

Po niedawnym otwarciu naszego oddziału w Tajlandii, Malezji i Australii, Europ Assistance kontynuuje poszerzanie zasięgu geograficznego, pokazując prężność naszej Grupy. Z niecierpliwością czekamy na rozwój naszej działalności na tym rynku, w oparciu o silne lokalne partnerstwa i wiedzy na temat produktów, którą Gulf Assist zbudował w ciągu ostatnich 30 lat – dodaje Pascala Baumgartena, Dyrektor Generalny na Europę Północną, Środkową i Wschodnią, Azję i RPA w Europ Assistance Group.

Jesteśmy dumni z bycia częścią Europ Assistance Group. Nasze nowe międzynarodowe stowarzyszenie poszerzy naszą platformę biznesową i pozwoli nam dostarczać wysokiej jakości usługi, innowacyjne produkty i bezpieczeństwo finansowe naszym lokalnym partnerom i klientom. Zyskamy dzięki wzmocnionej reputacji, świeżej ambicji do rozwoju i możliwości specjalizacji – podsumowuje Enrique Ballesteros, Dyrektor Generalny Gulf Assist.