You are here

Floty ciężarowe z ochroną assistance w standardzie

Europ Assistance Polska wraz z UNIQA TU opracowały nowy program ochrony dla flot pojazdów ciężarowych. Truck Assistance to program ubezpieczenia wraz z całodobowymi usługami assistance w trzech wariantach: TRUCK STANDARD, TRUCK KOMFORT i TRUCK PREMIUM.

 

UNIQA TU uruchomiła sprzedaż ubezpieczeń Truck Assistance dla pojazdów ciężarowych, ciągników siodłowych, przyczep oraz naczep. W ramach ubezpieczenia realizowane są usługi assistance oferowane w 3 wariantach TRUCK STANDARD, TRUCK KOMFORT, TRUCK PREMIUM, przy czym w wariancie standardowym ochrona występuje wyłącznie na terenie Polski.

Ubezpieczenie skierowane jest dla flot składających się z minimum 10 pojazdów, które są lub będą ubezpieczone w UNIQA w zakresie OC lub AC.

Oferowany truck assistance obejmuje pojazdy do 15. roku eksploatacji, w tym: ciężarowe powyżej 3,5 tony, ale nieprzekraczające 44 ton DMC (grupa C2); ciągniki siodłowe (grupa C3), naczepy (grupa F1) i przyczepy do 44 ton DMC (grupa F3).

- Ubezpieczenie Truck Assistance jest nowością w naszej ofercie ubezpieczeń skierowanych do klientów flotowych. Wyróżniają je najszerszy na rynku zakres i suma ubezpieczenia – 3500 euro oraz konkurencyjna cena. Ubezpieczenie kosztuje od 250 zł rocznie. Aby je kupić wystarczy mieć jedynie OC, co jest dużym udogodnieniem dla klientów – mówi Paweł Boryczka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych UNIQA.

W ramach oferty TRUCK STANDARD, poszkodowani kierowcy mogą liczyć na usprawnienie pojazdu, holowanie lub podnoszenie, a także parkowanie pojazdu na strzeżonym parkingu. Kierowcy mają również do dyspozycji pomoc w tłumaczeniu telefonicznym oraz mogą skorzystać z całodobowej infolinii, gdzie uzyskać mogą informacje na temat lokalizacji stacji obsługi i napraw, sytuacji na drogach i przejściach granicznych, a także lokalizacji szpitali, aptek, hoteli i stacji paliw.

Z kolei warianty TRUCK KOMFORT oraz TRUCK PREMIUM, gwarantują pomoc zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach europejskich. Ponadto, warianty te różnią się sumami ubezpieczeń i gwarantują pomoc nie tylko w sytuacji wypadku samochodowego, ale też w razie awarii pojazdu lub jego kradzieży. Oprócz świadczeń dostępnych w wersji TRUCK STANDARD, szersze warianty dodatkowo oferują możliwość zakwaterowania w hotelu na czas naprawy pojazdu lub kontynuacji podróży innym środkiem transportu (pociągiem lub samolotem). Co więcej, posiadając jeden z wariantów rozszerzonych, klienci mogą liczyć na dostarczenie części zamiennych, a także pokrycie kosztów dowozu brakujących dokumentów. Zarówno wariant TRUCK KOMFORT, jak i TRUCK PREMIUM zawierają program Bezpieczna Tożsamość.

 - Bezpieczna Tożsamość to specjalny program ochrony w sytuacji utraty dokumentów tożsamości, kart debetowych, kredytowych, lojalnościowych czy telefonów komórkowych. W ramach programu, klienci otrzymają szczegółowe informacje na temat ochrony własnej tożsamości, a także pomoc w wypełnieniu wniosków o uzyskanie raportu z Biura Informacji Kredytowej, czy pomoc w uzyskaniu nowych dokumentów i kart lub dokumentów zastępczych – dodaje Urszula Szwarc, Zastępca Dyrektora Handlowego w Europ Assistance Polska.