You are here

Europ Assistance z kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem w obsłudze klienta

Europ Assistance Polska stworzyła nowe rozwiązanie technologiczne, które usprawnia proces obsługi klientów, a także poprawia ich doświadczenia. Firma wprowadziła Med Link i Home Link,  pozwalający  klientom mieć bieżący podgląd do statusu realizacji jego sprawy i kolejnych działań. Rozwiązanie to jest kolejną, obok aplikacji GEO Care, dzięki której możliwe jest śledzenie poprzez geolokalizację aktualnego położenia pomocy drogowej, innowacją stworzoną z myślą o jeszcze lepszych doświadczeniach klientów.

Pod koniec ubiegłego roku Europ Assistance uruchomiło aplikację mobilną GEO Care, dzięki której możliwe jest śledzenie poprzez geolokalizację trasy przejazdu usługodawców, co pozwala na przekazywanie klientowi bieżącej informacji o statusie realizacji sprawy. Ponadto rozwiązanie to usprawnia i przyspiesza proces organizacji pomocy i współpracy z pomocami drogowymi. Rozwiązanie zostało wzbogacone również o link, wysyłany do klienta za pomocą SMS, do mobilnej strony www, umożliwiającej monitorowanie czasu dojazdu pomocy. 

Bazując na pozytywnych doświadczeniach rozwiązania technologicznego dla spraw z zakresu assistance samochodowego, firma  przygotowała kolejną innowację. Tym razem stworzono  aplikację www dla programów z zakresu assistance medycznego i domowego.

Med Link i Home Link są wysyłane do klienta również za pośrednictwem SMS i zawierają link do aplikacji internetowej, gdzie klient ma dostęp do podglądu każdego etapu organizowanej dla niego pomocy. W ten sposób może on uzyskać dokładną informację o zarejestrowanej i realizowanej sprawie oraz szczegółach konkretnej realizacji.

Dużą zaletą aplikacji jest jej interaktywna forma kontaktu klienta z Centrum Alarmowym. Klikając w ikonę „+” klient inicjuje połączenie z Centrum Alarmowym Europ Assistance Polska. Dodatkowo za pomocą aplikacji klient może poinformować Centrum Alarmowe, czy wizyta specjalisty się odbyła. Jeżeli pomoc przebiegła pomyślenie, aplikacja pokaże status zakończenia sprawy, wraz z informacją, że niebawem klient zostanie poproszony o wypełnienie ankiety satysfakcji. W sytuacji, gdy klient zaznaczy brak realizacji wizyty, sprawa przechodzi w tryb obsługi ręcznej, gdzie operator dzwoni do klienta, wyjaśnia okoliczności i kontynuuje sprawę – mówi Rafał Marczewski, Dyrektor Departamentu Operacyjnego & IT w Europ Assistance Polska.

Aplikacja została zaprojektowana specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych, tak aby klient w szybki i łatwy sposób mógł sprawdzić status realizacji swojej sprawy.