You are here

Europ Assistance świętuje 20 lat istnienia w Polsce

Obecny rok jest szczególny w historii Europ Assistance Polska. Firma świętuje 20 lat istnienia na polskim rynku. W tym czasie firma stała się wiodącym graczem assistance w Polsce.

Firma została założona w 1996 roku, jako część międzynarodowej Grupy Europ Assistance – twórcy idei usług assistance na świecie. Od początku swojego istnienia prowadzi działalność w ramach czterech obszarów: Podróże, Zdrowie, Dom i Rodzina oraz Samochód. Misją firmy jest niesienie pomoc w każdej sytuacji związanej z życiem codziennym Klientów, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Rozwój rynku i wzrost świadomości assistance

Dwadzieścia lat temu rynek ubezpieczeń, znany dzisiaj, dopiero się kształtował, a idea assistance nie była znana Polakom szerzej. Przez te wszystkie lata Europ Assistance Polska aktywnie uczestniczyła w rozwoju rynku assistance w Polsce, tworząc nowe rozwiązania produktowe jak również inicjatywy branżowe.

Te najbardziej istotne to konferencja Forum Assistance, Zasady Dobrych Praktyk Assistance, Ogólnopolskie Badanie Assistance oraz Assistance NewsLetter.

Również dzięki tym inicjatywom, rynek assistance, my i nasi partnerzy biznesowi mamy nieocenioną wiedzę i doświadczenie w spełnianiu zmieniających się oczekiwań Klientów, a sami Klienci świadomość i satysfakcję z korzystania z assistance.

Programy assistance dopasowane do potrzeb Klientów

Wieloletnie doświadczenie firmy i znajomość rynku pozwalają na przygotowanie atrakcyjnych i dopasowanych do potrzeb Klientów programów assistance. Oferta produktowa zmieniała się przez lata. Początkowo skupiała się na kwestiach związanych z assistance samochodowym i zdrowotnym. W 2000 roku została uzupełniona o rozwiązania dotyczące usług domowych i turystycznych. Rok później Europ Assistance wprowadziła do oferty usługę concierge dla Klientów VIP. W aktualnej ofercie firmy możemy ponadto znaleźć szereg produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb Klientów tj. np. assistance dla firm, assistance rowerowy, bezpieczna tożsamość, fitness assistance, czy assistance dla zwierząt.

Europ Assistance Polska to od lat jedna z najbardziej dynamicznych i innowacyjnych spółek Grupy. Dbałość o najwyższą jakość usług, tworzenie wartości dodanej dla Klienta i jego satysfakcja to dla nas najważniejsze wartości. Kiedy w 1996 roku Europ Assistance rozpoczynała działalność w Polsce, nikt nie przypuszczał, że w tak krótkim czasie osiągniemy tak wiele. Przez 20 lat rynek bardzo się zmienił, a my zbudowaliśmy silne fundamenty i nawiązaliśmy bardzo dobrą współpracę z wieloma partnerami biznesowymi mówi  Ryszard Grzelak, Prezes Zarządu Europ Assistance Polska 

Szczególnie ważne przy tworzeniu oferty produktowej jest dzisiaj uwzględnienie znaczenia technologii w życiu każdego człowieka. Innowacja od zawsze stanowiła centralny punkt strategii firmy. Dzięki nowatorskiemu podejściu wprowadzane produkty oparte na nowoczesnych technologiach zmieniają rynek usług assistance. W ostatnim czasie powstała m.in. nowa platforma sprzedaży e-commerce. Firma posiada także dwie platformy internetowe - concierge oraz lifestyle’ową – których funkcjonalności znacznie wychodzą poza ramy tradycyjnego concierge. Europ Assistance jest aktywna również na Facebooku, gdzie promuje usługi assistance, wzmacnia świadomość tych usług a także pozostaje w bieżącym kontakcie ze swoimi Klientami.

Odpowiedzialni społecznie

Europ Assistance angażuje się również w działania społecznie odpowiedzialne. Firma podejmuje szereg działań, których celem jest wspieranie inicjatyw pomocowych oraz edukacyjnych. Od 2009 roku firma wspiera Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, promując honorowe oddawania krwi wśród pracowników i partnerów, czy organizując zbiórki krwi. W 2011 roku firma rozpoczęła współpracę z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, w ramach której wspiera fundację i jej cele statutowe, a także bieżę udział się do akcji „Dzień Przedsiębiorczości” i „Otwarta Firma", w ramach których pracownicy Europ Assistance Polska szerzą wiedzę o assistance wśród młodzieży ze szkół. Ponadto Europ Assistance wśród swoich pracowników promuje ideę zdrowego trybu życia oraz postaw ekologicznych.

Wyróżnienia i nagrody

Od kilku lat działalność biznesowa Europ Assistance jest doceniana w ogólnopolskich rankingach. Wyniki finansowe oraz dynamika rozwoju spółki zostały dwukrotnie wyróżnione w rankingach Diamentów „Forbesa” oraz Gazel Biznesu „Pulsu Biznesu”. Firma kilkakrotnie otrzymała także „Laur Konsumenta”. Wyróżnienie to przyznawane jest firmą, które są liderem w swojej branży. Selekcji zwycięzców dokonują sami konsumenci, co czyni program obiektywnym źródłem informacji o trendach rynkowych i preferencjach Klientów.

Ponadto Europ Assistance doceniana jest także za działalność CSR. Dobre praktyki firmy znalazły się kilkakrotnie w raporcie  Forum Odpowiedzialnego Biznesu.