You are here

Europ Assistance Polska podsumowuje ferie zimowe 2017

Europ Assistance Polska podsumowała strukturę spraw assistance zrealizowanych podczas tegorocznych ferii zimowych. Najczęściej interwencje dotyczyły zgłoszenia z zakresu assistance samochodowego (62%) a zgłoszenia dotyczące kwestii medycznych stanowiły 21% interwencji.

Podczas tegorocznej zimy dobre warunki narciarskie w kraju sprzyjały wypadom w polskie góry. Pomocy w Polsce potrzebowało 98% osób, które zgłaszały się do Centrum Alarmowego. Jak pokazują statystyki Europ Assistance Polska z europejskich kurortów zimowych klienci najchętniej wybierali te we Włoszech (19%), Niemczech (18%) i Austrii (14%). Polacy podróżowali też w bardziej egzotyczne rejony świata takie jak Australia, Kambodża, Brazylia, Indonezja, czy Wietnam.

Duża frekwencja narciarzy i snowboardzistów na stokach znalazła swoje odzwierciedlenie w zgłoszeniach spływających do Centrum Alarmowego Europ Assistanca Polska. Najwięcej z nich dotyczyło wypadków narciarskich i typowych, zimowych urazów – kończyn górnych u snowboardzistów oraz dolnych u narciarzy. Niestety tegoroczne ferie zdominował sezon chorobowy, stąd aż 64% zgłoszonych spraw medycznych wymagało konsultacji lekarskiej w zakresie zachorowania.

Z kolei kierowcy podczas tegorocznych ferii w głównej mierze zmagali się z awariami pojazdów, których najczęstszymi przyczynami były problemy z silnikiem samochodu (28%). Kolizje drogowe stanowiły natomiast 22% spraw, z jakimi zgłaszali się klienci. Pomoc techniczna świadczona była głównie w kraju, 97% wszystkich zgłoszeń trafiających do Centrum Alarmowego dotyczyła awarii i wypadków na polskich drogach. Najczęściej pomoc assistance była realizowana w województwie śląskim, dolnośląskim i mazowieckim.