You are here

Europ Assistance Polska dla podopiecznych DPS w Bramkach

W tym roku z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn firma Europ Assistance Polska postanowiła zorganizować zbiórkę kosmetyków dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Bramkach.

Inicjatywa prosto z serca

To już kolejna zbiórka zorganizowana przez  Europ Assistance Polska. W ubiegłym roku dzięki zbiórce odzieży wśród klientów i pracowników firmy, udało się wesprzeć badania cytologiczne dla kobiet z mniejszych miejscowości. W tym roku reagując na pomysł zgłoszony przez jedną z pracownic, Europ Assistance Polska zorganizowała zbiórkę kosmetyków dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Bramkach.

Jakiś czas temu miałam okazję odwiedzić DPS w Bramkach i poznać niezwykłą atmosferę tego miejsca. Obecnie mieszka w nim 160 osób. Wiele z nich nie ma rodzin. Opiekunowie są ciepli i zaangażowani w zapewnienie mieszkańcom jak najlepszych warunków życia. Ich starania mają na celu stworzenie atmosfery możliwie najbardziej zbliżonej do rodzinnej. Czasem jednak przydaje im się pomoc z zewnątrz. Stąd pomysł na zbiórkę kosmetyków, która pozwoli wesprzeć podopiecznych domu w dbaniu
o siebie każdego dnia
– opowiada Katarzyna Tuz, HR Manager z Europ Assistance Polska

Dzięki tej pięknej inicjatywie udało się zebrać 5 kartonów wypełnionych szamponami, żelami do mycia ciała, balsamami, kremami do rąk i stóp, ale również kosmetykami kolorowymi, które zrobiły furorę wśród pań.

Inspiracja dla innych

Organizacja takiej zbiórki nie jest niczym skomplikowanym. Na pewno potrzebna jest osoba, która zajmie się realizacją pomysłu i odpowiednio zakomunikuje go w firmie. Reszta przeważnie dzieje się sama dzięki zaangażowaniu pracowników. Europ Assistance Polska zachęca, aby rozejrzeć się, czy w swojej okolicy nie mamy, jakiegoś ośrodka, któremu taka pomoc byłaby przydatna. Naprawdę niewielkim nakładem sił, można zrobić dużo dobrego. Warto propagować takie inicjatywy wśród swoich pracowników.

Oczywiście, to nie zawsze musi być zbiórka kosmetyków. Jeżeli chcemy podjąć się takiej aktywności, najlepiej zasięgnąć informacji u źródła. Porozmawiać z opiekunami danej placówki i dowiedzieć się, co w danym momencie będzie najbardziej potrzebne. W zależności
od charakteru placówki mogą to być ubrania, książki lub podręczniki, przybory szkolne albo zabawki. Naszym drobnym gestem możemy sprawić, że mieszkańcy takich ośrodków poczują się zaopiekowani.

Europ Assistance Polska dla podopiecznych DPS w Bramkach – podsumowanie

Dbanie o drugiego człowieka to misja firmy Europ Assistance Polska. Niesienie pomocy klientom w każdej sytuacji związanej z życiem codziennym, zarówno w kraju, jak
i za granicą jest głównym celem jej działalności.

Inicjatywy firmy, w ramach jej polityki ESG, są z tym celem spójne i również przyświeca im idea „care”, co wyraża się w dbaniu o lokalne społeczności, środowisko, czy pracowników. Konkretne, celowane akcje, przynoszą wymierne korzyści ich odbiorcom, a pracownicom i pracownikom firmy dają poczucie sprawczości i przynależności.