You are here

Europ Assistance, Falck, RAC i VHD utworzyły ERA Automotive – nową koalicję firm z branży assistance.

Europ Assistance, Falck, RAC i VHD – największe, europejskie firmy świadczące usługi assistance samochodowego – 10 października utworzyły Europejską Koalicję Firm Assistance (ERA Automotive). Partnerstwo ma służyć zwiększeniu zasięgu świadczonych usług assistance, wymianie doświadczeń i zbudowaniu jeszcze lepszego doświadczenia klientów w zakresie car assistance.

ERA Automotive – nowa koalicja firm z branży assistance

Koalicja Falck, RAC, VHD i Europ Assistance, to unikatowe partnerstwo, dzięki któremu udało się połączyć indywidualne doświadczenia każdej z firm oraz zintegrować obszar działania pomocy od Wielkiej Brytanii, przez kraje nordyckie i bałtyckie po cały kontynent europejski.

Dzięki połączeniu naszych wieloletnich doświadczeń w ramach usług assistance drogowego, zbudowaliśmy silny, niezawodny i pionierski sojusz, który będzie bardzo dobrym partnerem dla producentów samochodowych, firm leasingowych, flot i ubezpieczycieli w całej Europie – mówi Pierre Brigadeau, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Grupie Europ Assistance.

Prostota, spójność i innowacja

Członkowie nowej koalicji, poprzez połączenie sił, zobowiązują się wspólnie wypracować
i oferować innowacyjne rozwiązania w zakresie assistance drogowego w całej Europie.

Nasz nowy sojusz jest inspirowany trzema wspólnymi wartościami. Pierwszą jest innowacja. Nowe technologie zmieniają przemysł motoryzacyjny, to skłoniło nas do zastanowienia się, w jaki sposób chcemy dostarczać nasze usługi w przyszłości. Następną wartością jest prostota. Naszą misją jest pomoc klientom w nieprzewidzianych, często mało komfortowych sytuacjach życia codziennego, a naszą wspólną aspiracją jest robić to, dbając jednocześnie o najlepsze doświadczenia klienta. Ostatnią wartością jest spójność. Pracujemy w branży, która ma globalny charakter. Klienci oczekują naszej pomocy niezależnie od tego, gdzie aktualnie podróżują – dodaje David Wallach, Dyrektor ds. Usług Biznesowych  w RAC.

Jeszcze lepszy kontakt z naszymi partnerami

Dzięki silnemu zaangażowaniu czterech partnerów, nowa koalicja zapewnia jasny sposób rozliczania, przejrzystość i łatwość prowadzenia działalności gospodarczej, dzięki uproszczonemu, ogólnoeuropejskiemu zarządzaniu kontem. Dla klientów motoryzacyjnych oznacza to ułatwioną formę kontaktu, jeszcze lepsze, centralne zarządzanie i większą kontrolę nad ich programami assistance samochodowego w całej Europie.

Nasze partnerstwo przyczynia się do jeszcze większego uproszczenia usług dla branż motoryzacyjnych. Klienci mają zagwarantowaną pomoc jednego, zaufanego partnera, który dostarcza serwis najwyższej jakości – mówi Lars Vester Pedersen, Prezes Falck Assistance Nordic.

Nowe logo ERA Automotive

Powstaniu ERA Automotive towarzyszy wprowadzenie nowego znaku wizualnego.

Nowe logo ERA Automotive jest najlepszym podsumowaniem tego, co nasze nowe partnerstwo oznacza: cztery linie z kolorami nawiązujące do kolorystyki czterech partnerów, które łączą się jak skrzyżowania dróg, tworząc bardzo charakterystyczny, nowoczesny i rozpoznawalny brand – podsumowuje Peter Varenkamp, Dyrektor Generalny VHD.