You are here

„Dzień przedsiębiorczości” w Europ Assistance Polska

Firma Europ Assistance Polska już po raz kolejny wzięła udział w „Dniu przedsiębiorczości”, który miał miejsce 20 kwietnia 2016 r. Uczniowie, którzy odwiedzili firmę mieli niepowtarzalną okazję poznać tajniki pracy w firmie assistance oraz kulisy organizacji profesjonalnej pomocy dla klientów zarówno w kraju, jak i za granicą.     

„Dzień przedsiębiorczości” w Europ Assistance Polska rozpoczął się prezentacją, która wyjaśniła uczniom nie tylko na czym polega pomoc assistance, ale także przybliżyła historię powstania branży assistance, jej rozwój na rynku polskim i międzynarodowym, a także sposoby realizowania pomocy w ramach programów assistance. Uczniowie mieli również okazję poznać zasady rekrutacji do firmy na wybrane stanowiska, oczekiwania względem kandydatów oraz wymagane umiejętności. Następnie uczniowie mogli sami doświadczyć pracy na stanowiskach w Dziale Handlowym, Dziale Administracji Dziale PR i Marketingu, a także w Dziale Operacyjnym: sekcji medycznej i technicznej, w których realizowane są zlecenia assistance. 

- Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy pokazać młodzieży w praktyce, jak wygląda praca w międzynarodowej firmie assistance. Inicjatywy takie jak „Dzień przedsiębiorczości” to doskonałe połączenie doświadczenia, którym może podzielić się biznes z edukacją młodzieży. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej firmie dostarczył uczniom wiedzy na temat specyfiki branży assistance oraz zachęcił ich do pracy w podobnym środowisku w przyszłości. - powiedział Ryszard Grzelak, Prezes Zarządu Europ Assistance Polska

Europ Assistance Polska jest partnerem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości od 2011 roku wspierając jej działalność statutową i angażując się w inicjatywy Fundacji, takie jak Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, czy Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości organizuje corocznie „Dzień przedsiębiorczości” w celu przybliżenia uczniom szkół ponadgimnazjalnych różnych zawodów i branż oraz by wesprzeć ich w racjonalnym wyborze przyszłego zawodu. Od początku trwania programu uczestniczyło w nim ponad 480 tysięcy uczniów i taka sama liczba towarzyszących im wolontariuszy. „Dzień przedsiębiorczości” jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.