You are here

"Dzień przedsiębiorczości" w Europ Assistance Polska

Firma Europ Assistance Polska wzięła udział w „Dniu przedsiębiorczości”, który miał miejsce 2 kwietnia 2014 r. Uczniowie, którzy odwiedzili firmę mieli niepowtarzalną okazję poznać tajniki pracy w firmie assistance oraz kulisy organizacji profesjonalnej pomocy dla klientów zarówno w kraju, jak i za granicą.      

„Dzień przedsiębiorczości” w Europ Assistance Polska rozpoczął się prezentacją, która wyjaśniła uczniom nie tylko na czym polega pomoc assistance, ale także przybliżyła historię powstania branży assistance, jej rozwój na rynku polskim i międzynarodowym, a także sposoby realizowania pomocy w ramach programów assistance. Uczniowie mieli również okazję poznać zasady rekrutacji do firmy na wybrane stanowiska, oczekiwania względem kandydatów oraz wymagane umiejętności. Następnie uczniowie mogli sami doświadczyć pracy na stanowiskach w Dziale Handlowym, Dziale PR i Marketingu, a także w Dziale Operacyjnym: sekcji medycznej i technicznej, w których realizowane są zlecenia assistance. 

- Po raz kolejny otworzyliśmy drzwi naszej firmy i zaprezentowaliśmy młodzieży, jak wygląda praca w globalnej firmie assistance oraz obsługa klientów w kraju i za granicą. Wierzymy, że „Dzień przedsiębiorczości” spędzony w naszym biurze dostarczył uczniom wiedzy na temat specyfiki branży assistance oraz zaszczepił w nich chęć pracy w podobnym środowisku w przyszłości. Chcielibyśmy też, aby doświadczenia zdobyte w Europ Assistance Polska w tym dniu  miały inspirujący wpływ na rozwój ścieżki kariery odwiedzających nas uczniów - powiedział Ryszard Grzelak, Prezes Zarządu Europ Assistance Polska

Europ Assistance Polska jest partnerem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości od 2011 roku wspierając jej działalność statutową i angażując się w inicjatywy Fundacji, takie jak Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, czy Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK. W „Dniu przedsiębiorczości” firma bierze udział już po raz trzeci.  

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości organizuje corocznie „Dzień przedsiębiorczości” w celu przybliżenia uczniom szkół ponadpodstawowych różnych zawodów i branż oraz by wesprzeć ich w racjonalnym wyborze zawodu. W ostatnim roku w akcji udział wzięło blisko 50 tyś uczniów. „Dzień przedsiębiorczości” jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.