You are here

Drogie Panie, assistance też pomoże!

Na rynku dostępnych jest mnóstwo firm oferujących pomoc w razie awarii, czy to na drodze, czy w domu. Jednak jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Assistance Europ Assistance Polska, Polki nadal najchętniej korzystają z pomocy swoich partnerów.   

Podczas szóstego już Ogólnopolskiego Badania Assistance przeprowadzonego w lutym 2014 roku, ankieterzy spytali Panie, z czyjej pomocy korzystają w razie nagłej awarii auta. Niemal co druga badana kobieta (49%) dzwoni do swojego małżonka lub partnera. Z usług assistance korzysta co czwarta z nich, natomiast 19% badanych Pań dzwoni do innych członków rodziny, a 17% udaje się do serwisu samochodowego lub zakładu naprawczego. Panie w 14% korzystają z pomocy znajomych, ale też samodzielnie próbują usunąć usterkę – 9%. Bezpośrednio do pomocy drogowej dzwoni zaledwie 8% ankietowanych Pań, a 5% korzysta ze wsparcia sąsiedzkiego*.

To samo pytanie zadane Panom przyniosło zupełnie inne wyniki. Panowie w 34% korzystają w razie problemów z autem z usług assistance. Niemal co czwarty badany mężczyzna (24%) wykorzystuje pomoc znajomych a co piąty badany naprawia pojazd samodzielnie lub z pomocą serwisu samochodowego.

Usterki i awarie zdarzają się również w domu. I tu podobnie Panie w zdecydowanej większości (58%) proszą o pomoc małżonka/partnera, lub specjalistę od napraw (37%). Co czwarta Pani poszukuje pomocy wśród członków rodziny lub znajomych (17%). Sąsiedzka pomoc również jest w cenie (13%). Część Pań (8%) usuwa usterki samodzielnie, natomiast assistance domowy wykorzystuje 7% badanych kobiet. Chętniej korzystają z niego Panowie (21%), choć i tak w większości (51%) w przypadku domowej awarii dzwonią do specjalisty od napraw.

- Chcielibyśmy zachęcić Panie do korzystania z usług assistance i tym samym do oszczędzania swoich partnerów czy małżonków. Dajmy Panom odpocząć, a problemami niech zajmą się fachowcy, którzy nie tylko profesjonalnie usuną usterkę, ale też nigdy nam tej pomocy nie wypomną – proponuje z przymrużeniem oka Urszula Szwarc, Zastępca Dyrektora Handlowego w Europ Assistance Polska.

* Respondenci mogli zaznaczyć więcej niż 1 odpowiedź