You are here

Dobrze mieć assistance domowy

Przeciekający zawór od pralki, zalane mieszkanie, zepsuty piekarnik, zmywarka przestała działać? Nikogo nie cieszą takie niespodzianki. Zwłaszcza tuż przed świętami albo w samą Wigilię. W takich przypadkach warto posiadać assistance domowy.

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Jest to okres wzmożonych zakupów, ale też spędzania dużej ilości czasu w kuchni. Zdarza się, że kulinarne przygotowania zostają przerwane awarią sprzętu, instalacji lub baterii kuchennej. W takim przypadku na ratunek przychodzi assistance domowy.

Posiadając takie ubezpieczenie, możemy liczyć na pomoc m.in. takich fachowców jak:

  • Hydraulik
  • Elektryk
  • Szklarz
  • Technik urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych
  • Ślusarz

Ubezpieczyciel w ramach polisy organizuje i pokrywa koszty usług assistance. Niektóre polisy refundują również koszty części zamiennych. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze oferty. Jednak assistance domowy to nie tylko naprawa cieknącego kranu. Świadczenia zawarte w takim ubezpieczeniu obejmują też interwencję specjalisty RTV i AGD, naprawę sprzętu PC, pomoc w odzyskaniu danych, dozór, transport lub przechowywanie ocalałego mienia, a nawet pomoc przy sprzątaniu. Możemy zabezpieczyć się też na wypadek kradzieży z włamaniem, uszkodzenia zamków czy zgubienia kluczy.

Z assistance domowego mogą korzystać zarówno posiadacze domów jednorodzinnych, jak i właściciele mieszkań. Ubezpieczenie zawierane jest zazwyczaj na rok lub na okres jednomiesięczny z opcją automatycznego przedłużenia. W tym czasie możemy skorzystać z określonej liczby interwencji. Może to być tylko jedna w ciągu roku, ale może być ich też np. siedem. Jest to kolejna rzecz, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, zawierając polisę.

W okresie przedświątecznym odnotowujemy sporo zgłoszeń dotyczących sprzętów domowych. Konsultanci najczęściej przyjmują zawiadomienia o awariach piekarników, lodówek i pralek. Są to urządzenia najbardziej eksploatowane w tym czasie – tłumaczy Ewa Modzelewska Manager Operacyjny – Platforma Home w Europ Assistance Polska.

Assistance domowy obejmuje swoim zakresem sprzęty RTV, AGD i PC. W OWU znajdziemy informację o określonym, maksymalnym wieku tego sprzętu. Dlatego warto zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, przed jego zakupem.

Polisy tego typu zazwyczaj są częścią pakietu ubezpieczenia mieszkania. Dystrybuowane są również przez banki np. jako uzupełnienie ubezpieczenia do kredytu hipotecznego lub jako dodatek do rachunku bankowego.

Podsumowując; przy wyborze assistance domowego zwróćmy uwagę na to, czy polisa pokrywa koszty części zamiennych, z ilu interwencji w ciągu roku możemy skorzystać oraz jaki jest maksymalny wiek urządzeń AGD/RTV i PC, który pokrywa ubezpieczenie.