You are here

Długie weekendy na drogach. Podsumowanie interwencji assistance

Polacy cieszą się długimi weekendami i często wykorzystują je na odpoczynek i podróże.  Jednak pomimo skrupulatnego planowania, każdemu zdarzają się czasem nieprzewidziane sytuacje. Europ Assistance Polska podsumowała rodzaj i liczbę interwencji assistance podczas ostatnich długich weekendów listopada.

Firma przeanalizowała strukturę spraw assistance w trakcie dwóch długich listopadowych weekendów, sprawdzając z jakimi przeciwnościami zmagali się klienci firmy.

Najwięcej awarii dotyczyło silnika samochodu, drugą co do częstotliwości przyczyną wzywania pomocy drogowej były stłuczki i kolizje. W sytuacjach tych firma najczęściej udzielała pomocy polegającej na odholowaniu unieruchomionego pojazdu do warsztatu (51% interwencji), a w 17% przypadków klienci mogli kontynuować podróż samochodem zastępczym. Natomiast w sytuacjach awarii, 32% interwencji zakończyło się usprawnieniem pojazdu na miejscu zdarzenia. Najczęściej pomoc assistance była realizowana w województwie mazowieckim, śląskim i dolnośląskim, a także wielkopolskim.

Assistance gwarantuje klientom całodobowy dostęp do usług pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku. Klienci posiadający usługi assistance mogą cieszyć się spokojem w trakcie podróży.