You are here

Assistance w prezencie dla Dziadków

Wraz z rozpoczęciem nowego roku, zbliża się święto naszych dziadków. W tym szczególnym dniu warto podarować im coś wyjątkowego. Assistance dla seniora to dobry pomysł na prezent. Polisa z bogatym pakietem pomocy da im tak cenne poczucie bezpieczeństwa.

Populacja 60+

Nasilający się proces starzenia w Polsce obserwujemy już od lat. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, na koniec 2021 r. liczba osób w wieku 60+ wyniosła 9,7 mln. Co roku przyrost będzie coraz większy. Z prognoz GUS-u wynika, że w 2050 r. będzie to 13,7 mln. Co za tym idzie, osoby starsze będą stanowiły ok. 40% populacji Polski. Rynek produktów i usług coraz prężniej rozwija się, aby sprostać oczekiwaniom konsumentów w tej grupie wiekowej. Już dziś możemy znaleźć propozycje, które zaspokajają potrzeby seniorów. Jedną z nich jest poczucie bezpieczeństwa, które może zapewnić m.in. pakiet assistance.

Pakiet medyczny i nie tylko

Assistance dla seniora bogaty jest w różne rodzaje pomocy. Możemy znaleźć tam pakiet medyczny, który stworzony został pod kątem potrzeb osób starszych. W ramach ubezpieczenia skorzystać mogą z nieodpłatnej wizyty lekarza, pielęgniarki lub telefonicznej konsultacji z lekarzem. W razie nieszczęśliwego wypadku czy nagłego zachorowania zorganizowany zostanie transport do szpitala. Ubezpieczony zostanie również odwieziony do miejsca zamieszkania. Ponadto po hospitalizacji, starsi klienci nie są pozostawieni sami sobie. Na ich prośbę ubezpieczyciel zapewni opiekę pielęgniarską, pomoc domową, a także zakup i dostarczenie leków oraz artykułów spożywczych. Kolejnym przydatnym świadczeniem jest nieodpłatna organizacja rehabilitacji, jak również wypożyczenie lub zakup niezbędnego w tym celu sprzętu. Klienci mogą liczyć też na organizację wizyty u specjalisty. Jeżeli chcieliby skonsultować swój stan zdrowia, to mają do dyspozycji całodobową infolinię medyczną. Poza pomocą medyczną dostępny jest również pakiet domowy. Przyda się w sytuacji awarii sprzętu RTV/AGD/PC lub kradzieży z włamaniem. Zapewnia całodobową pomoc w razie nieprzewidzianych sytuacji w miejscu zamieszkania. Swoim zakresem obejmuje takie zdarzenia jak pożar, zalanie, awarię sprzętu domowego. W ramach pakietu domowego senior może wezwać specjalistę, który pomoże w naprawie sprzętu RTV/AGD i PC. Jeżeli lokal mieszkalny zostanie uszkodzony na tyle, że nie będzie można w nim mieszkać, ubezpieczyciel zorganizuje transport do innego, wyznaczonego miejsca/hotelu. W ramach ubezpieczenia zostanie pokryty koszt opieki nad zwierzętami, jak również pomocy sprzątającej.

Ubezpieczenie stand alone czy dodatek?

Assistance dla osób starszych nie występuje zazwyczaj jako ubezpieczenie stand alone. Przeważnie jest to opcja dodatkowa przy już istniejącej polisie na życie.
Zdarza się również, że taki assistance można aktywować jako dodatek do konta bankowego. Warto sprawdzić tę opcję i zabezpieczyć naszych seniorów.

Aby sprawić radość babci i dziadkowi w dniu ich święta, nie potrzeba zbyt wiele. Rozmowa, czuły gest, spacer – to wszystko wywoła uśmiech na ich twarzy. Natomiast dodatkowy prezent w postaci pakietu assistance na pewno okaże się bardzo przydatny. Będą otoczeni troską i pomocą w chwilach, kiedy nie możemy przy nich być. Możliwość samodzielnego skorzystania z pakietu da im poczucie niezależności i bezpieczeństwa.