You are here

Święta z assistance pod ręką

W okresie świątecznym Polacy najczęściej potrzebowali pomocy na drodze. Jak wynika ze statystyk Europ Assistance Polska 83% wszystkich zgłoszeń dotyczyło właśnie assistance samochodowego, 12% osób potrzebowało pomocy medycznej, a 5% wsparcia w domu. Najczęściej Klienci zgłaszali problemy z silnikiem, rozładowanym akumulatorem i niesprawną elektryką czy przebita oponą.

W tym roku w okresie od 23 do 27 grudnia Polacy najczęściej potrzebowali pomocy na drodze. W te święta 25% osób zgłaszało problem uszkodzenia samochodu w związku

z wypadkiem lub kolizją, 21% osób miało kłopoty z silnikiem, a 8% potrzebowało pomocy w związku z uszkodzoną oponą. W 16% przypadków konieczne było usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia, również 16% osób skorzystało z pojazdu zastępczego. Najczęściej potrzebne było jednak holowanie auta (62% wszystkich spraw).

Pomoc nie tylko na drodze

Klienci firmy Europ Assistance Polska korzystali w święta nie tylko z pomocy na drodze. Podobnie jak w latach poprzednich skorzystali z assistance medycznego i domowego. Pomoc medyczna była potrzebna najczęściej w sytuacji nagłego zachorowania. Klienci najczęściej zgłaszali zwrot kosztów leczenia (91%)  i potrzebę konsultacji z lekarzem (7%).

Ponadto chętnie korzystali również z usług specjalistów w zakresie pomocy domowej. Najczęściej zgłoszenia dotyczyły awarii urządzeń domowych (48%), zalania (28%), czy zwarcia instalacji elektrycznej (14%). W okresie świątecznym klienci potrzebowali również (6%) wsparcia ślusarza w związku z włamaniem.

Polskie święta

Jak pokazują statystyki Europ Assistance. Polacy tegoroczne święta spędzili w głównej mierze w kraju. Zgłoszenia z zagranicy dotyczyły jedynie 3% spraw. Polacy, którzy wybrali się na święta za granicę, najczęściej podróżowali do Niemiec (38%). Zgłoszenia z bardziej egzotycznych zakątków świata takich jak np. Meksyk, Tajlandia, czy Panama pojawiały się  sporadycznie.