You are here

Długi weekend z assistance pod ręką

Zbliżający się czerwcowy weekend zapowiada się ciepło i słonecznie. Dla wielu Polaków będzie to pierwsza w tym roku okazja do rozpoczęcia letniego urlopu i zagranicznego wyjazdu. Wszyscy dobrze wiemy, że niespodziewane sytuacje potrafią popsuć nawet najwspanialszy urlop. Powinniśmy jednak pamiętać, że nawet jeśli wydarzy się coś nieprzewidywanego, assistance zagwarantuje bezpieczeństwo i spokój.

Zabierz w podróż assistance

Szykując się do weekendowego wyjazdu warto pomyśleć także o ubezpieczeniu podróżnym z pakietem assistance. Podczas urlopu planujemy miło spędzić czas, odpocząć i zregenerować siły, może się jednak okazać, że nieprzewidziane sytuacje mogą pokrzyżować nam plany.

Assistance turystyczny zapewnia całodobową pomoc w takich sytuacjach jak: zagubienie lub opóźnienie bagażu, przerwanie podróży, opóźnienie czy odwołanie lotu, uraz lub nagłe zachorowanie, zagubienie lub kradzież dokumentów, wejście w konflikt z prawem w danym kraju i wielu innych sytuacjach. Co więcej, ubezpieczenie chroni nie tylko nas, ale również nasz bagaż i sprzęt, a także gwarantuje pomoc w razie szkody wyrządzonej na mieniu lub osobach trzecich.

Ponadto, poza pokryciem kosztów, ubezpieczenie gwarantuje urlopowiczom wsparcie polskojęzycznego koordynatora pomocy, dostępnego pod czynnym przez całą dobę numerem telefonu. To on pomoże w organizacji pomocy, zdejmując tym samym ciężar samodzielnego poszukiwania rozwiązania w trudnej sytuacji. Do zgłoszenia zdarzenia lub innego zapytania wystarczy jeden telefon pod numer wskazany w polisie ubezpieczeniowej. Bez względu na porę czy miejsce zdarzenia, konsultant natychmiast zorganizuje pomoc lub udzieli informacji. Dzięki współpracy z oddziałami na całym świecie, dostęp do pomocy nawet na innym kontynencie nie stanowi kłopotu.

„Świadomość ubezpieczeniowa Polaków powoli, ale systematycznie rośnie. Z roku na rok obserwujemy większe zainteresowanie polisami ubezpieczenia turystycznego, przybywa też osób korzystających ze świadczeń. Według badania Europ Assistance Polska, ponad 60% Polaków deklaruje zakup ubezpieczenia podróżnego.”- mówi Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy w Europ Assistance Polska.

Z assistance w trasie

Podróż samochodem zarówno na terenie Polski, jak i poza granicami kraju to jeden z bardziej popularnych sposobów spędzania wolnego czasu wśród Polaków. Długi czerwcowy weekend to doskonała okazja na przemierzanie tras, tych bliższych i tych dalszych. Niestety, czasami dochodzi do kłopotliwych awarii, kolizji czy wypadków. Posiadając assistance komunikacyjny możemy liczyć na profesjonalną pomoc w trudnej sytuacji na drodze. Oprócz naprawy na miejscu zdarzenia, w ramach assistance samochodowego urlopowicze mogą liczyć na holowanie pojazdu, wynajem samochodu zastępczego, przechowanie pojazdu, jego odbiór po naprawie, dostawę oryginalnych części zamiennych czy nawet złomowanie samochodu. Co więcej, assistance samochodowy zapewnia pomoc również w bardziej prozaicznych sytuacjach, takich jak zagubienie bądź zatrzaśnięcie kluczyków czy brak paliwa. W sytuacji awarii, wypadku bądź kradzieży pojazdu assistance samochodowy zapewni również kontynuację podróży lub zakwaterowanie nie tylko dla kierowcy, ale również dla podróżujących z nim osób, co jest szczególnie istotne w przypadku zaplanowanego urlopu, zwłaszcza jeśli podróżujemy z małymi dziećmi.

Kolejną zaletą posiadania assistance samochodowego jest jego szczególna przydatność za granicą. Urlopowicze w sytuacji wypadku, kradzieży czy awarii nie muszą obawiać się trudności w porozumiewaniu się w obcym języku, problemów prawnych czy braku gotówki. W ramach assistance samochodowego, kierowcy otrzymują bowiem telefoniczne wsparcie wielojęzycznego koordynatora pomocy, który udzieli szczegółowej informacji o procedurze postępowania zgodnie z prawem miejscowym.