You are here

Alibi assistance - nowy program w ofercie Europ Assistance Polska

Europ Assistance Polska przeprowadziła w marcu bieżącego roku krótką ankietę wśród Internautów. Na pytanie „czego najbardziej brakowało Ci w trudnej sytuacji” aż 73% odpowiedzi brzmiało „alibi” a 21%  - „wymówki”. Wyniki tego badania zainspirowały firmę do stworzenia nowego programu – Alibi assistance.

Alibi assistance to całodobowa usługa polegająca na telefonicznym dostarczeniu alibi klientowi w trudnym położeniu. Klient objęty tym programem może w kłopotliwej dla niego sytuacji skontaktować się z Centrum Alarmowym. Do realizacji pomocy w ramach tego programu zostali przydzieleni najbardziej kreatywni i wyrozumiali pracownicy Europ Assistance Polska. Będą oni również specjalnie przeszkoleni przez współpracujących z firmą prywatnych detektywów. Centrum alarmowe po zapoznaniu się z meritum sprawy proponuje kilka rozwiązań,  spośród których klient wybiera najkorzystniejsze i najbardziej prawdopodobne i zgodnie z jego scenariuszem, koordynator pomocy realizuje zlecenie.

Program Alibi Assistance został przygotowany w trzech opcjach. W zależności od grup odbiorców, firma oferuje Alibi Assistance dla Pracowników, Alibi Assistance dla Małżonków oraz Alibi Assistance dla Polityków. Każda z opcji zawiera inny katalog wymówek i wytłumaczeń.

W ramach tego programu firma planuje również wprowadzenie na rynek aplikacji mobilnej z dostępnym katalogiem alibi i wymówek odpowiednich do konkretnych sytuacji. Aplikacja będzie dostarczała gotowe scenariusze, a wybór jednego z nich automatycznie wysyła sygnał do Centrum Alarmowego, które gotowe jest by potwierdzić wybraną wersję wydarzeń.

Alibi assistance to kolejne potwierdzenie misji Europ Assistance Polska -  całodobowej i profesjonalnej pomocy w trudnych sytuacjach, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w każdym miejscu na świecie. Co prawda pomysł jest jedynie prima-aprilisowym żartem (wszakże kto zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę podlega, na mocy art. 233 Kodeksu karnego, karze pozbawienia wolności do lat trzech) trzeba przyznać, że taka usługa byłaby dla niektórych prawdziwym wybawieniem.